Слідство назвало причини обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі

logo


Наразі досудове розслідування у справі вже завершили.

Слідчі запевняють, що посадовці львівського комунального підприємства “Збиранка” використовували Грибовицьке сміттєзвалище, що під Львовом, без спеціального проекту, а також не подбали про заходи, які могли б запобігти обвалу.

Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Трьом керівникам “Збиранки” повідомили про підозру у порушенні правил екологічної безпеки під час експлуатації споруд, яке призвело до загибелі людей, та у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки.

Досудове розслідування у справі вже завершили, підозрюваним надали доступ до матеріалів кримінального провадження, а це загалом 200 томів. Після того, як вони ознайомляться з документами, обвинувальний акт скерують до суду. Підозрюваним “світить” ув’язнення на термін до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.

Триває досудове розслідування щодо посадових осіб відповідного департаменту Львівської міської ради, на яких покладались обов’язки щодо здійснення контролю за роботою ЛКП “Збиранка”, а також посадових осіб органів Державної служби з надзвичайних ситуацій при гасінні пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі в травні поточного року.

Читайте також: Блокування траси біля Грибовицького сміттєзвалища триває: десятки машин стоять від ранку

Нагадаємо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників. Надзвичайники загинули. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу. Пізніше стало відомо, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м.

сміттєзвалище

Під Львовом знову горіло Грибовицьке сміттєзвалище, поліція говорить про підпал

Укрaїнa
Сьогодні, 20:23

сміттєзвалище Львів

1 із 4

© Facebook/Наталія Шелестак

сміттєзвалище Львів

1 із 4

© facebook/Ігор Зінкевич

сміттєзвалище Львів

1 із 4

© facebook/Ігор Зінкевич

сміттєзвалище Львів

1 із 4

© facebook/Ігор Зінкевич

ТСН. Ранок
29 вересня, 10:08

Таке рішення ухвалили місцеві депутати. Після пожежі та закриття Грибовицького звалища Львів фактично опинився у сміттєвій блокаді. Наразі відходи з міста вивозять на кілька невеличких полігонів. Та їхніх потужностей не вистачає для прийому усієї кількості мотлоху. Міська влада Львова безуспішно намагалася організувати вивіз відходів до інших областей, та проти цього категорично виступили тамтешні місцеві громади.