Слідство встановило причини обвалу на Грибовицькому сміттєзвалищі

logo
35764_slidstvo_vstanovilo_prichini_obvalu_na_gr.jpeg


Поліція під процесуальним керівництвом прокуратури Львівської області завершила досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом обвалення схилу на Львівському міському полігоні твердих побутових відходів, в частині законності експлуатації звалища посадовими особами КП “Збиранка”. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Львівської області.

Згідно з повідомленням, під час досудового слідства правоохоронні органи довели, що складування відходів на звалищі проводилося без затвердженого проекту, а посадові особи комунального підприємства не застосовували належних інженерних заходів для забезпечення стійкості полігону як споруди, а також для належного ущільнення і переслаивания відходів ізолюючим матеріалом.

Читайте також: Чиновники КП, причетні до ситуації на Грибовицькому сміттєзвалищі, вийшли під заставу

За даними прокуратури, вищевказані порушення підтверджені висновками комплексної судової інженерно-еколого-геодезичної експертизи. Також, як зазначено в повідомленні, експерт підтвердив, що порушення в роботі підозрюваних посадових осіб мають причинний зв’язок зі зміщенням відходів на полігоні.

28 жовтня посадовим особам КП “Збиранка” повідомлено про завершення розслідування. Їм надано доступ до матеріалів кримінального провадження, що налічує 200 томів. Після їх ознайомлення з матеріалами слідства, обвинувальний акт буде направлено до суду.

Нагадаємо, 29 травня на території Грибовицького сміттєзвалища у районі Львова сталася пожежа. Під час ліквідації трьох працівників Держслужби України з надзвичайних ситуацій, а також еколога привалило сміттям. Тіла трьох рятувальників знайшли 31 травня, а пошуки еколога кілька разів припинялися через загрозу нового зсуву.  

За фактом пожежі СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею про службову недбалість (ч.2 ст.367 ККУ). Увечері 7 червня на звалищі виникла нова пожежа, до ліквідації якої залучили авіацію. Пожежу ліквідували 10 червня.

Згодом стало відомо, що посадовців керівного складу Львівського комунального підприємства підозрюють у порушеннях, які призвели до обвалу відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі.

А поділитися?