Сміттєспалювальний завод у Львові зможе переробляти більше відходів, ніж продукує місто

logo


Сміттєспалювальний завод, який хочуть збудувати на теплоцентралі у Львові, на рік прийматиме 240 тисяч тонн відходів.

Техніко-економічне обґрунтування цього будівництва у місті було ще раніше, зазначив заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

«Зараз усю документацію ми передали французькій компанії «Еджіс», яка готує для Львова стратегію поводження з ТПВ. Експерти компанії визнали ТЕЦ 2 найкращим місцем для будівництва сміттєпереробного комплексу», ― додав посадовець.

Обсяг території ТЕЦ-2 достатній не лише для переробки, а й для часткової утилізації відходів. Проектуватимуть завод французи. Спорудження та запуск такого підприємства зазвичай триває півтора року. Зі спаленого сміття вироблятимуть тепло або електроенергію.

«Воно спалюється ― підігріли воду. І в ту магістраль, яка є, пішла тепла вода. Тобто на тому котлі, який є на ТЕЦ-2, буде витрачатись менше газу. Другий варіант: виробляти внаслідок спалювання сміття не тепло, а електричну енергію, яка піде в мережі Львова. Або третій варіант – зі спалених відходів виготовляти РДФ-гранули, які будуть паливом для теплового котла», ― пояснив Сергій Бабак.

Залежно від фінансування підприємство буде у спільній власності з інвестором або комунальне. Але контрольний пакет триматиме місто.

Нагадаємо, 17 березня Львівська міська рада підписала меморандум про співпрацю з французькою компанією Egis щодо проекту поводження з твердими побутовими відходами, зокрема підготовки комплексної системи поводження з твердими побутовими відходами, включаючи об’єкти збору, переробки, утилізації ТПВ у Львові. Сміттєпереробний завод французька компанія Egis запропонувала Львову звести на території ТЕЦ-2 в межах міста.