Сміттєва блокада Дрогобича триває вже понад півроку. Подробиці

logo


Нагадаємо, 9 лютого мешканці села Брониця перекрили дорогу до Дрогобицького сміттєзвалища, яке розташоване неподалік від цього населеного пункту. Вимогою учасників сміттєвої блокади стало обов’язкове закриття полігону з подальшою рекультивацією.

Відповідно до обласної стратегії управління відходами до 2030 року, на Львівщині мають створити 4 сміттєпереробних заводи і 7 сміттєвих полігонів, один із яких – у Брониці. Мешканці виступили про того, щоби на місці рекультивованого (за планом) сміттєзвалища робили сміттєспалювальний завод, відтак уже півроку цілодобово чергують на своєму “посту” і не пропускають жодну техніку на полігон.

Читайте також: Невідомі напали на вчительку, що голодує біля Львівської міськради, – ВІДЕО

Як стало відомо 032.ua з власних джерел, броничани в себе вдома сортують сміття: упаковки в мешканців небагато, а органіка йде на корм тваринам і компост. А ось стан сміттєзвалища неподалік їх не влаштовує: мешканці вважають, що воно катастрофічно впливає на екологію й вимагають закрити полігон, а також, по можливості, рекультивувати його. До заяв міського голови Дрогобича щодо оголошення міста зоною екологічного лиха ставляться з сарказмом.

Натомість, у Дрогобицькій міськраді та у КП “Комбінат міського господарства”, яке займається вивезенням ТПВ з Дрогобича та утримує й обслуговує сміттєзвалище у Брониці, називають блокування полігону порушенням законодавства.

На окремих учасників пікету подали до суду з вимогою відновити заїзд на сміттєзвалище й відшкодувати збиток – комунальному підприємству 331 тисячу гривень, і міській раді – 1 мільйон 157 тисяч гривень.