Сміттєва криза у Львові: хто винний — думки львів’ян

logo


People Also Read
Швейцарія арештувала €15 млн застави України за ЄвробаченняВР посилила покарання за жорстоке поводження з тваринами

People IN продовжує серію публікацій думок львів’ян щодо сміттєвої кризи, яка виникла у Львові.

Ми поставили всього три питання:

1.Чи вважаєте ви, що голодування окремих нардепів та Ольги Березюк призведе до виходу з кризи, чи це просто піар -акція?

2.Чи вважаєте ви мера Садового особисто винним у кризі, чи це так склалися обставини за багато років?

3.Який вихід бачите ви особисто?

Публікуємо відповідь львів’янина Станіслава Андрашко.

1. За діяльністю Самопомочі чи інших партій або ж окремих нардепів не слідкую, скоріше є прихильником певних поглядів ніж якихось українських політичних партій , тож про їх голодування чую вперше. Враховуючи загальну картину політичних підковрових ігр в Україні, а також те, що навіть Опозиційний блок має більше медіа-підтримки, ніж Самопоміч , а основні медіа-ресурси працюють якраз проти Самопомочі та Садового, вважаю це скоріше спробою привернути увагу до позиції Самопомочі та Садового, ніж піар-акцією. Щодо питання, допоможе це виходу з кризи чи ні- вважаю що ні. Чому- тому що моя точка зору – ситуація зі сміттям у Львові є більше зрежисованою політичною акцією, де політичні ставки занадто високі, щоб на рішення противників Садового вплинули голодування кількох депутатів. Можливо, тиск на Самопоміч трохи і послабиться, але кардинально ситуації та кризи це не вирішить.

2. Садового, як мера Львова, на жаль, на сьогоднішній день безглуздо розглядати тільки конкретно як мера Львова, абстрагуючись від його діяльності як очільника чи засновника партії Самопоміч. Власне, абсолютно впевнено в провину йому тільки це й можна внести- що він, перебуваючи на посаді мера одного з найбільших обласних центрів України, вів занадто активну політичну діяльність, що й зробило мешканців міста в певній мірі заручниками політичних розбірок правлячих політичних партій з опозиційною Самопоміччю Садового. Те, що займання Грибовицького звалища було саме підпалом ГПУ не підтверджує, але при цьому те ж саме ГПУ вже рік не може й заперечити підпал і вже рік полігон в Грибовичах закритий для вивозу сміття. Дивний збіг чи «соупадєніє»). В самому місті вільної землі немає, землю в області може виділити тільки облрада, яка підпорядковується АП, а не Садовому. Як тільки заходить мова про відкриття майданчика для сортування(не спалення чи переробки, а просто сортування) в якомусь районі самого міста то зразу в соцмережах піднімають істерику і активісти(незрозуміло,правда,чиї) ходять по будинкам і піднімають людей на мітинги проти сортувальних станцій. На прохання мерії міста сортувати сміття вдома та викидати його роздільно основна маса львів’ян не реагує та викидає несортований непотріб в перший попавший під руку контейнер, неважливо для якого типу сміття він призначений. І напевно головне що підштовхнуло до думки про саме політичний характер сміттєвої кризи у Львові — в березні збирались відкрити тимчасовий полігон для побутових відходів біля Яворовського полігону. На наступний день після сесії міської ради проїзжав там і до обіду там вже стояла велика армійська палатка, новенький біо-туалет , польова кухня та з десяток активістів, чомусь в камуфляжі, що поставили на з’їзді з траси до полігону шлагбаум та блокували сміттєвози зі Львова. Активісти нібито від села, що розміщене недалеко. Та така чітка організованість дій та супутня амуніція ставить це під сумнів і свідчить на користь організованої блокади. Противники Садового говорять що за 11 років той не зробив нічого, щоб Грибовицькому полігону була альтернатива. Але сміттєзвалище в Грибовичах було засноване в 1957 році, а Садовий мер з 2006 року, то ж ніхто з його попередників так само не створив цьому полігону альтернативи, про яку кричать противники Садового. І навіть більше, вважаю що ніхто з його опонентів, що зараз спекулюють на темі сміття Львова не був би кардинально кращим мером за Садового , це ж розуміли і львів’яни, коли абсолютно переважною більшістю голосів переобрали його на повторний термін управління містом. Тож , підсумовуючи відповідь на питання- не вважаю Садового «крайнім» і особисто винним у сміттєвій кризі, місто та його жителі стали заручниками політичних спекуляцій діючої влади та політичної м’якотілості та в певній мірі гонору Садового.

3. Не хочу спровокувати подібності до анекдотичної ситуації, коли людина точно знає як керувати містом чи країною , але поки що треба працювати таксистом чи перукарем) І тому скажу чесно — не бачу простого рішення виходу з сміттєвої кризи, тому що схиляюсь до думки, що вирішення цієї кризи знаходиться більше в політичній площині, ніж в рамках дільності мерії міста. Думаю, що якби воно було простим і швидким – його б уже реалізували. Напевне це літо буде важким для львів’ян в плані вивозу сміття з сміттєвих майданчиків і до цього треба бути готовим. А львів’янам варто з однієї сторони без зайвого хамства та поливання брудом змусити мера вести публічні діалоги та пояснювати свої дії та шляхи вирішення кризи, що проробляються мерією міста і вимагати швидшого рішення даної кризи , а з другої – навчитись елементарному сортуванню сміття та вміти відстоювати свої права та інтереси в умовах таких локальних політичних конфліктів, заручниками якого вони стали.