«Сміттєвої» трагедії у Львові можна було б уникнути, якби не дії мера

logo


Депутат Луцької міської ради Ігор Поліщук переконаний, якби не бездіяльність мера Львова Андрія Садового у вирішенні проблеми зі сміттям, трагедії можна було б уникнути.

Про це стало відомо у п’ятницю, 4 листопада, під час прямого ефіру ток-шоу “Протилежний погляд LIVE”, – повідомляє Конкурент.

Політик зазначив, що до очільника міста Лева зверталися 43 інвестори, які готові були вкласти свої кошти у побудову сміттєпереробного заводу, проте жодної пропозиції не обрали.

Зауважимо, за 10 років мерства Садового, який роками блокує будівництво сміттєпереробного заводу та всіляко перешкоджає, проблему так і не вирішили.

На думку Ігоря Поліщука, якби не така дивна позиція Садового, завод збудували б, і трагедії можна було б уникнути.

Нагадаємо, у травні на території Грибовицького полігону твердих побутових відходів, що на Львівщині, спалахнула пожежа. Під час гасіння пожежі стався зсув сміття, під який потрапило троє рятувальників. Людей завалило відходами з висоти 90 метрів.

Тим часом проблема, яку довгий час не вирішувала міська влада, набула всеукраїнського масштабу. Так, сміття з обласного центру возять за сотні кілометрів по всій Україні, за що перевізникам доплачують мільйони гривень з міського бюджету.

Вантажівки зі сміттям зокрема хотіли вивозити до Луцька і Володимира-Волинського. Директор КП «Луцьккомунтранс» Валерій Кузьмич підтвердив інформацію про те, що сміття зі Львова возять на луцький полігон побутових відходів. Валерій Кузьмич переконував: зі Львовом підписана відповідна угода про вивезення сміття з міста на Волинь і «нічого страшного у тому немає».

Окрім того, мер Луцька Микола Романюк приймав і активно лобіював продовження угоди по прийом сміття зі Львова. Зауважимо, він також солідарний з мером Львова у питаннях переробки сміття. Так, Луцька міська рада відхилила майже 20 пропозицій від компаній, які були готові займатися переробкою, сортуванням, захороненням чи утилізацією сміття. Причому, причини відмов були не екологічні, а фінансові.

Тим часом, сміттєвий колапс загрожує Луцьку: мешканці сіл Брище, Рокині та Сирники Рокинівської селищної ради виступили проти будівництва біля їхніх осель сміттєспалювальної печі. Окрім того, селяни вимагали навести лад на міському сміттєзвалищі, що розташоване у селі Брище та законсервувати старий полігон. На знак протесту селяни перекрили під’їзди до полігону і сміття з Луцька возили до Ківерцівського району.