«Сміття Садового» як «панацея» від снігу для Надала?

logo


Накладна з львівської пошти, документ з Городоцької центральної районної лікарні, що у Львівській області, а ще – чек із львівської заправки, візитівка із адресою у Львові, звідти ж оголошення. Все це днями «відкопали» чиновники Тернопільської міської ради на Малашівеському сміттєзвалищі.

– Виявили тут біля двадцяти кубів сміття, воно розкидане на дві кучі, видно, що два автомобіля з сміттям, тверді побутові відходи, і дуже багато ознак, що воно не з Тернополя, не з Тернопільської області. Залишки якихось квитанцій львівських магазинів, львівських АЗС, квитанцій Городоцької лікарні,- коментував ситуацію заступник мера Владислав Стемковський.

 Чиновник на місці «злочину» самостійно так би мовити проінспектував знахідку і запевнив, що це сміття – не наше. Тему одразу підхопили всі кому не лінь. На офіційному сайті міськради навіть з’явилося звернення, в якому Сергій Надал, від імені усіх депутатів вимагає вивезти «дві купки» сміття.

 – Ми, депутати міської ради Тернополя офіційно звертаємося до наших львівських колег з вимогою негайно вивести сміття, вибачитися перед мешканцями села Малашівці за завдану шкоду та сплатити відповідну компенсацію. Неприпустимо, коли працівники підприємств, які збирають львівське сміття, на своїх сміттєвозах «по-бандитські», під покровом ночі, скидають сміття у сусідній області, фактично «під паркани людей,- йдеться у зверненні.

Панацея від снігу?

Надал з лопатою прибирає сніг з-під міськради

Надал з лопатою прибирає сніг з-під міськради

Скандал актуальний доти, доки не виникне новий скандал. Це аксіома, якою вправно користуються політики та чиновники на усіх рівнях. Виглядає так, що «львівське» сміття теж стало своєрідною панацеєю від вирішення інших проблем. Зокрема  тернополяни почали забувати, що буквально тиждень тому потопали у снігових заметах, які були явно більшими, ніж ті дві «жмені» сміття в Малашівцях.

Людям «подали» нового ворога в лиці мера Львова Андрія Садового, аби вони могли відкласти ще теплу злість до Сергія Надала «на поличку».

Так, на фоні загальної катастрофи із львівським сміттям, про яку знає кожен другий українець, версія про те, що сусідські відходи приїхали до нас – виглядає цілком правдоподібно.

 Але! Порівняно з тим, які збитки поніс міський бюджет через сніг – «пучок» сміття виглядає дрібницею. Міський голова Тернополя «різко» забув про те, що обіцяв зробити кардинальні кадрові рішення щодо посадовців міської ради, які мали контролювати  ситуацію зі снігом.

 Заяву на звільнення, яку подав начальник Управління ЖКГ міськради Микола Лесів, за нашою інформацією, досі не підписана Надалом.

А заступник мера Владислав Стемковський, якби був, між іншим, відсторонений від кураторства управлінням ЖКГ, жваво коментує ситуацію з «львівським сміттям». Фактично всі залишилися на своїх місцях.

 – Хто привіз сміття та чи возили раніше на Малашівецьке сміттєзвалище “нелегальні відходи за подяки”, однозначно мають встановити правоохоронці та покарати винуватців. Щодо ствердних заяв Владислава Стемковського про “сміття зі Львова” то не знаю як пояснити таку впевненість нещодавно відстороненого від напрямку ЖКГ чоловіка. Особливо зважаючи, що немає поки результатів розслідування чи хоча б перевірки,- написав у себе на сторінці у Фейсбук депутат міськради Андрій Шкула.

 Дійсно, окрім кількох папірчиків, чеків у смітті, в яких проскакує згадка Львова, немає підтвердження, що саме звідти відходи приїхали до нас.

Не виключено, що самі ж чиновники мерії замовили дві фури сміття, аби відвести від себе удар через сніговий колапс…Сценарій із серії «Тернопіль з літаків поливали хімікатами», або «розповсюдження у Тернополі  газет, які, ймовірно, можуть містити частинки психотропної речовини».

 Між іншим, на Тернопільщині фактично немає легальних сміттєзвалищ. Ще влітку, під час час наради з питань здійснення державного та громадського контролю у сфері охорони довкілля та природокористування,  в.о. начальника Держекоінспекції Юрій Рослий заявив:

– В області нараховується понад 700 сміттєзвалищ, які не відповідають елементарним правилам їх експлуатації. Щодо Малашівського сміттєзвалища, то туди зводяться 63% відходів від усієї кількості. За минулий рік там було «поховано» 107 метрів кубічних сміття. Але це сміттєзвалище потребує негайної рекультивації. Потрібно вирішувати питання щодо спеціального полігону, який буде працювати у відповідності до проекту. А також треба думати за сортування та переробку сміття. На Тернопільщині є велика проблема з промисловими відходами, бо вони у нас не утилізуються», – зауважив Юрій Рослий.

Все ж надіємося, що правоохоронці нададуть об’єктивну оцінку цій історії…І про винних у сніговому колапсі також не забудуть…