Соціальний бізнес vs. депутатські обіцянки

logo


МІСЬКІ ДЕПУТАТИ ТА НЕГОЛОСУВАННЯ

Міська влада обіцяє виділити приміщення для Жіночого центру ще з 2009 року. Проте ще тоді процес сильно затягувався, тому праціники центру знайшли тимчасове рішення — донедавна орендували будівлю у монашого згромадження. Цього літа будівлю продали, тому питання про виділення нового приміщення стало дуже гостро. Жіночий центр міг залишатись у старому домі лише до листопада.

“Інформація про продаж відома нам уже давно і пропозиція будинку на Личаківській була логічним завершенням діалогу із департаментом гуманітарної політики міської ради”, — каже Юрій Лопатинський.

Після всіх бюрократичних тяганин голосування “Про надання благодійній організації “Фонд Горіховий дім“ в оренду нежитлових приміщень на вул. Личаківській, 90” призначили на 10 листопада. Перед тим розглядали декілька варіантів будівель. За словами працівників Горіхового дому, зійшлися саме на цьому, бо інші потребували або великих ресурсів на ремонт, або були взагалі непридатними для нового Жіночого центру.

Вероніка Саврук, PR-менеджер “Фонду Горіховий дім” каже, що вони очікували на підтримку депутатів:

“Ми пройшли всі формальні процедури. Але депутати не проголосували. Перед нашим був ряд однозначних питань, де просто голосували “за”, “за”, “за”… А коли дійшло до Горіхового дому, всі такі стоп — і почалася дискусія”.

Тоді депутати почали “з’їжджати”. Після того, як зачитали рекомендаційне клопотання УГКЦ від владики Венедикта один депутат сказав, що вони на засіданні профільної комісії не дійшли згоди щодо виділення саме цього приміщення. А ще, що приміщення виділять, але інше. Тоді інша депутатка підтримала таку ініціативу, кажучи, що будинок на Личаківській, 90 є надто “комерційно привабливим” і місто могло би мати з нього зиск. Результат: 27 — за, 2 — утримались, 27 — взагалі не голосували. Таким чином нове приміщення для Горіхового дому не надали.

відео можна дивитися з 3:50 хв

ЯКИМ МАЄ БУТИ НОВИЙ ГОРІХОВИЙ ДІМ— Наступний Горіховий дім, той що на Личаківській, — каже Юрій Лопатинський, — ми бачимо із трьома складовими:

1. Насамперед він повинен реагувати на кризову ситуацію, в яку потрапляє жінка. Тобто заклад передбачатиме постійну наявність соціального працівника та кількох кімнат для тимчасового проживання.

2. Друга складова — це використання будинку для потреб місцевої громади. Тобто будинок матиме приміщення, у якому можна буде відвідати різноманітні курси чи провести зустрічі. Це, у свою чергу, буде дуже важливим елементом підтримки жінок у кризі.

3. Та на кінець — будинок повинен мати елемент, який забезпечуватиме його фінансові потреби. Фактично у новому Горіховому домі можна буде придбати продукцію пекарні/їдальні. Ця складова також може слугувати місцем праці для жінок у кризових ситуаціях.

ЩО ЗАРАЗ

В останні місяці Жіночий центр не приймав нових клієнток, адже працівники знали про продаж попередньої будівлі. На час виселення там жило семеро жінок. Шестеро із них змогли винайняти житло самостійно. Горіховий дім планує фінансово підтримати їх до середини наступного року. Самі працівники залишились, і зараз працюють над новою концепцією підприємства.

Сьогодні не має де жити лише Таміла. У жінки деменція (вона втрачає пам’ять), тому потребує опіки. На жаль, двоє її дорослих дітей не готові їй допомагати. Зі слів Галини Онишко, співзасновниці благодійної організації “Фонд Горіхови дім”, їм пропонували написати відмову від матері, щоб мати змогу помістити її у Львівський геріатричний пансіонат коштом держави. Але ті не хочуть, кажуть: “Ми не звірі”. Правда, самі гроші не пансіонат не дають. Кажуть, що не мають.ЩО ДАЛІПовторне голосування можливе ще цієї сесії на пленарних засіданнях 11 або 22 грудня. Але коли воно буде точно, інформації поки немає. До того ж, тепер потрібно 2/3 голосів, тобто уже не 33, а 44 голоси.

Юрій Лопатинський у ситуації з неголосуванням бачить насамперед своє недопрацювання із депутатами міськради. Йому видавалось, що пояснень та запевнянь було достатньо:

“Факт неголосування мене дуже обурив. А коли емоції вляглися, прийшло розуміння, що тепер — перед наступним засіданням сесії — треба більше працювати з депутатами. Треба переконувати, домовлятися, тиснути, вимагати. Бо наше питання зараз тільки від них залежить”.

Читайте також: 

Визначили громадські проекти-переможці

Львівські лікарі більше не зможуть приховати наявність безкоштовних ліків

У Львові відкриють мобільний дитячий хоспіс