Сьогодні на Лемківщині запалає ювілейна ватра

logo
113269_sogodni_na_lemkivwini_zapalae_juvilejna_v.jpeg


lemko vatraСьогодні, 21 липня, у селі Ждиня неподалік Горлиць Малопольського воєводства Польщі починається одне з найбільших свят лемківської культури у Польщі – 35 ювілейний фестиваль Лемківська ватра. Це триденна зустріч, яка багата мистецькими подіями і у якій візьмуть участь лемки та пошановувачі лемківської культури з усієї Польщі та з-за кордону, зокрема зі США, України, Німеччини, Канади та Сербії.

Про це повідомляєПольське радіо.

Програма дуже насичена. Відбудуться, зокрема, виступи народних колективів, авторські зустрічі, виставки та дискусійна панель, присвячена 70 роковинам операції Вісла, – повідомила Наталя Гладик з Об’єднання лемків. Вона наголосила, що Лемківська ватра має, передусім, символічне значення.

«Це сентиментальне повернення цієї громади на її колишні землі. Упродовж цього періоду люди відвідують місця та могили своїх рідних», – сказала Наталя Гладик.

«Для лемків це велике свято, нагода для родинних та дружніх зустрічей. Під час Ватри заводять нові знайомства. Дехто навіть закохується, а потім одружується та виходять заміж», – сказала вона.

Лемківська ватра – це найбільша на найвідоміша культурна подія лемків у Польщі. У програмі – розваги для різних вікових груп.

На наймолодших чекають конкурси співу та читання віршів. Серед традиційних конкурсів: різання колод, доїння корів, складання сіна. Для зацікавлених лемківським вбранням проведуть традиційний спеціальний показ мод.

Як і щороку дуже насиченою буде музична програма Лемківської ватри. На сцені в Ждині виступлять гурти з Польщі, України, Словаччини, Сербії, Хорватії. Більшість гуртів представлять народний репертуар.

Під час Лемківської ватри проводитимуть також юридичні консультації, що стосуються повернення маєтків, втрачених у рамках акції примусового переселення.


Реклама

А поділитися?