Сьогодні у Львові відбувся «похорон лісу»

logo


Сьогодні, 22 листопада, центром Львова пройшла акція проти вирубки українських лісів під доволі провокативною назвою «Похорон лісу». Похоронна процесія з труною, фотоплакатами незаконних рубок пройшла від пам’ятника І. Франку до обласної ради, де активісти вимагали від депутатів припинити злочинні дії у лісовій сфері, передає кореспондент Львівського порталу.

dsc_7257

Організатором акції став громадський рух «Стоп лісоцид». Активісти принесли під стіни облради труну зі стовбуром дерева, спалили плакат із зображення лісовоза та викрикували гасла: «Стоп лісоцид», «Наш ліс – наше багатство», «Патріоти на війну, а я собі ліс краду».

«Ми назвали цю акцію досить провокативно: «Похорон лісу» із знаком питання. Все залежить від нас з вами, адже ліс, земля, будь-які інші українські надра – це все належить народу. Відповідно, чи поховаємо ми ліс, залежить від нашої активності. Спалення плакату, на якому зображений лісовоз (один з тих, які ми самі сфотографували під час вивозу деревини), – це власне символічний акт спротиву цій системі», – розповів співкоординатор акції Тарас Матвіїв.

dsc_7271

dsc_7277

Серед вимог активістів: запровадження механізму дієвих громадських слухань у місцевих радах, повна заборона суцільних рубок та впровадження вибіркової системи, продовження мораторію на виїзд будь-якої необробленої деревини з України, звільнення керівників «Галсільлісу» та управління держлісгоспу, фахові навчання для правоохоронних структур у сфері лісових правопорушень, тощо.

dsc_7293

dsc_7299

Один з активістів, що був причетний до затримання скандальних вагонів на залізничній станції «Клепарів», розповів, що влада ніби намагається щось змінити, але ліс продовжують безжально вирубувати.

«На станції «Клепарів» ми побачили вагони забиті лісом. Коли ми почали перевіряти, то охорона станції почала нас виганяти. Ми викликали поліцію і дійшли згоди, що на наступний день із представниками СБУ, фаховими експертами по лісу і представниками поліції ми обстежимо, чи цей ліс є законно зрубаним. В ході обстеження було виявлено, що частина лісу нечіпована, частина дерев під виглядом дрів є здоровим лісом. Відтак з 20 вагонів, які мали доїхати на митну перевірку в Чернівецьку область, приїхало буквально пару вагонів. Куди ділося решта? Неодноразово були наради в голови ЛОДА, на обласній раді піднімалось питання по лісу, нібито вживались якісь заходи. Але тотальна вирубка лісу продовжується. Ми не протестуємо проти деревообробної промисловості, але величезні маси лісу, особливо під виглядом дрів, експортуються за кордон. Це неприпустимо», – сказав громадський активіст Антон Петрівський.

dsc_7282

dsc_7288

Натомість, окрім учасників акції «Похорон лісу» на протести прийшли ще представники різних лісових господарств Львівщини, які вважають таку акцію шкідливою для них. Зокрема головний лісничий Славського лісгоспу Андрій Колодяжний вважає, що ті рішення, за які виступають активісти, стануть на заваді їхній роботі.

«Ми виступаємо проти цієї акції протесту, тому що вона спрямована на знищення лісової галузі. В нашому районі більшість людей живе з лісу, тому проведення цієї акції, прийняття якихось позитивних рішень по ній приведе до занепаду цілого району. Ніколи не вірте тому, що рубок проведено більше, ніж заліснено площ. Це брехня. А незаконну вирубку створюють якісь окремі жителі, браконьєри. Ми самі з ними боремося», – додав він.

dsc_7244

dsc_7303

Не зважаючи на противників, активісти «Стоп лісоцид» все ж потрапили на сесію Львівської обласної ради, зачитали свої вимоги до голови Львівської ОДА Олега Синютки та перших голів держави та пообіцяли: «якщо влада ніяк не зреагує, то в лютому наші активісти по районах області будуть блокувати роботу окремих лісгоспів». Депутати їх вислухали та пообіцяли попрацювати над вирішенням цих проблем.

Фото: Соломія Григор’єва