Сьогодні зі Львова мають почати вивозити сміття

logo
103705_sogodni_zi_lvova_majut_pochati_vivoziti_s.png


23 червня, 2017 – 12:30

Фото ГІ «Варта-1»

Зранку у Львівській облдержадміністрації відбулася нарада за участю  перевізників твердих побутових відходів, на якій представники департаменту житлово-комунального господарства  повідомили, що розробили маршрути вивозу ТПВ з міста. Відтак було озвучено, що від сьогодні нагромаджені у Львові 6,5 тонн непотребу почнуть вивозити зі сміттєвих майданчиків на полігони області, які зазначені у попередньо підписаному (21 квітня) меморандумі. Перевізники обіцяють завершити вивезення сміття упродовж 2 тижнів. Куди саме вивозитимуть і в яких кількостях, невідомо.

Тим часом, міська рада повідомляє про майже удвічі більшу кількість ТПВ у місті – 12 тисяч тонн. А станом на нині переповненими є 510 сміттєвих майданчиків, що становить 41% від загальної їх загальної кількості (1237). Найбільше непотребу накопичилося у Сихівському (194), Франківському (129) та Шевченківському районах (127). Традиційно чистим, аби не ганьбитися перед туристами, є  центральний, Галицький, район.

Нагадаємо, що вчора, 22 червня, голова ЛОДА Олег Синютка надіслав Львівському міському голові Андрієві Садовому листа, у якому вимагає якнайшвидше передати ЛОДА функції управління ТПВ у Львові на два роки, аж поки не буде побудовано сміттєпереробного заводу. Крім того, міська влада, у разі делегування повноважень на ТПВ, має передбачити обласному бюджету субвенцію для вивозу сміття у розмірі 300 мільйонів гривень на рік та передати ЛОДА у тимчасове управління на період здійснення повноважень із вивозу ТПВ комунальне підприємство «Львівспецкомунтранс». Підставою для передачі повноважень, як зазначено в офіційному зверненні Синютки до Садового, –  є неспроможність міської влади виконувати обов’язки, які доручила їй громада на виборах, що й спричинило сміттєвий колапс у Львові і становить небезпеку для здоров’я містян. 

Відповіді від Львівського міського голови голові ЛОДА  поки що немає.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...