Сортування сміття у Львові. Перевізників, які вивозять все однією купою, будуть карати

logo
116627_sortuvannja_smittja_u_lvovi_pereviznikiv_.jpeg


Львівська ОДА, яка перебрала на себе повноваження із врегулювання сміттєвої ситуації у Львові, взялася за відновлення системи сортування ТПВ у м. Львові. До цього у Львові також були сміттєві баки для роздільного сортування ТПВ. Але, як каже директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА Назарій Романчук, про реальне сортування непотребу особливо ніхто не дбав, передає кореспондент Львівського порталу.

«Як ми і обіцяли, з 1 серпня відновлюємо систему роздільного збору сміття, яка була запущена протягом трьох років, але не працювала. Сьогодні нами пропрацьовано всі логістичні схеми роботи роздільного сортування. Перевізниками встановлені додатково відповідні контейнерні майданчики: нині є 1648 контейнерів для роздільного збору сміття. У найближчі 2-3 дні разом з перевізниками проведемо об’їзд території і доставимо контейнерні майданчики там, де це необхідно», – розповів він.

Сміттєвий майданчик на проспекті В.Чорновола, 103

Так, тепер на кожному сміттєвому майданчику мусять бути окремі баки для паперу, пластику та скла. Директор департаменту ЖКГ зауважив, що контейнери є новенькими і перевізники купляли їх за кордоном.

«Сьогодні наша ціль – привчити людей до роздільного збору та зменшити кількість сміття, яке продукує Львів. Це зменшить навантаження на полігони області та за її межами, а також фінансове навантаження, яке лягає в основу тарифу», – сказав він.

За словами Назарія Романчука, вже є відповідні угоди щодо утилізації вторсировини.

«Із перевізниками, з приватними структурами, які займаються закупівлею вторсировини, проведена відповідна робота. Перевізники уклали відповідні угоди. І віднині вже чітко знаємо, куди вивозитиметься і утилізовуватиметься вторсировина».

На питання журналістів, чи каратимуть перевізників, які не зважатимуть на сортування і вивозитимуть все однією купою, Назарій Романчук відповів:

«У попередні роки була така практика і, на жаль, всі перевізники так і робили. Тому, звертаємося до мешканців: якщо бачитимете факти того, що перевізник скидає сміття в одну машину, прошу звертатися на «гарячу лінію» області або в безпосередньо в наш департамент, щоб ми могли оперативно реагувати. В подальшому цей перевізник нестиме відповідні покарання».

Водночас він закликав мешканців Львова з усією серйозністю віднестися до сортування ТПВ і привчати до цього своїх дітей:

«Хочу закликати мешканців, щоб вони свідомо віднеслися до цієї роботи, і, починаючи від сьогодні, зайнялися роздільним сортуванням сміття і привчали до цього своїх рідних та дітей».


Реклама

А поділитися?