Спорт як стиль життя – поради від львівських ІТ-марафонців

logo


9

Йога, веганство, біг – чого тільки не вигадаєш, щоб не сидіти у офісі все життя (жартуємо). Хтось займається спортом любительськи, а хтось – професійно. Lviv.com опитав знавців здорового способу життя, як їм вдається бути у формі, та як краще дбати про своє здоров’я на довгі роки наперед, навіть якщо робота вимагає сидіння за ноутом від ранку до ночі.

Навіщо це?

Спорт сьогодні став настільки глобальним трендом, що спортивні секції і спеціальні школи є чи не в кожному районі міста. Можете обрати шахи, а можете – навіть культуризм. Якщо з професійним спортом не склалося, то активний відпочинок доступний для усіх охочих.

Якщо ви полюбляєте екстремальні види спорту та адреналін – на вас може чекати сноуборд, парашутний спорт, роликовий спорт і навіть звичайнісінька щоденна гімнастика.

Якщо ж вам до снаги музика фітнес-залу, заняття з тренером та фіто-коктейлі серед однодумців, після робочого дня топчіть стежку до спорт-клубу. Крім того, це також може бути хороша нагода провести час із родиною, чи друзями.

Проте, не слід забувати, що заняття спортом – це передусім фізичне навантаження, тому правильне харчування і збалансований раціон дозволить вам відновити сили і не відчувати втоми.

Лише трохи зусиль – і у вас запрацює не лише самодисципліна, а й загартується організм. Заняття спортом збережуть здоров’я, подарують бадьорий вигляд і гарний настрій. Так і на роботу вертатись буде веселіше.

Як їм це вдається?

kohut-andrii

Андрій Когут, QA Engineer у Limelight networks,

марафонець і тріатлонець

Загалом я ніколи не займався спортом, більшість життя провів за ігровою приставкою, компом і трохи навчанням.

У школі був відмінником, і фіз-ру ставили “автоматом”. Так тривало доволі довго. Я навіть намагався займатися спортом, купував абонементи в спортклуб, але не ходив.

Все змінилося відтоді, як почав працювати на проекті, що розробляв фітнес-платформу для бігунів. Оскільки я працював тестувальником, то хотів зрозуміти, як бігуни використовують цей продукт у реальному житті. Так і почав бігати.

Спочатку долав дистанції на 1 км, згодом – 2, 5 км. Пробігши 10 км, у мене було відчуття, наче пробіг марафон. Минулого року я вперше пробіг півмарафон, але це я біг для себе, тобто без участі в забігу.

Також вже маю три медалі.

Тим, що хоче пробувати знайти саме свій вид спорту, порадив би передовсім пробувати щось шукати.

Головне – ставити цілі. Займатися без цілей – дуже важко та неефективно.

Найбільше запам’ятався забіг у Львові восени: ти біжиш, а тебе підтримують сотні людей, щось тобі кричать, вигукують – це мега мотивувало і давало додаткові сили.

Спорт як стиль життя - поради від львівських ІТ марафонців

Стосовно харчування – коли регулярно займаєшся, то починаєш сам відчувати, що варто їсти, а що ні. Якщо на обід з’їм пельмені, то ввечері пробігтися буде дуже важко.

Намагаюся тренуватись тричі на тиждень.

Спорт як стиль життя - поради від львівських ІТ марафонців

Спортивна мрія? Короткотривала – марафон. Довготривала – “айрон мен”.

Рецепт розминки

Простий варіант – почати біг з дуже повільного темпу і збільшувати, коли розігрівся. Також іноді відкриваю різні розминки на YouTube і тренуюсь.

шипунов

Валерій Шипунов, СТО у Innocode,

марафонець

Я вже давно бігаю трейли та ультратрейли. Також займаюсь йогою.

Це дає мені свободу, можливість побути наодинці з природою, а також – пробігти за день маршрут тижневого походу по Карпатах.

А йога подобається, бо це спорт, у якому не треба змагатися.

Найбільше мені сподобалось, як я біг торік у Австрійських Альпах Grossglockner Ultratrail (GGUT), дистанцію на 110 км з набором висоти понад 6500 метрів. Трек був навколо найвищої гори Австрії, Grossglockner (3798м), але без забігання на саму вершину. Серед учасників було 176 чоловіків, але фінішували 124 – надто складні умови. Я прибіг 43-й у загальному рейтингу.

Спорт як стиль життя

А також круто було пробігти з Івано-Франківська до Львова (через Рогатин). Цю дистанцію на 138 км я подолав за 17 годин 17 хвилин. Так і планував.

Цю трасу я знав доволі добре: розташування заправок, магазини, де можна брати воду та їжу. Біг восени, до початку морозів. Знаючи, що буває туман, а також, що буду бігти затемна вранці і ввечері, вирішив подбати про те, щоб мене було видно. Вдягнув жилет, який відбиває світло, а на рюкзак ззаду повішав блимаючий маяк. Також подбав про налобний ліхтарик.

А нещодавно взяв участь у Львівському напівмарафоні.

Тим, хто хоче знайти якийсь певний свій вид спорту, раджу шукати і не зупинятися. Слухайте, що вам до душі. Прислухайтесь до тіла.

Стосовно харчування, то я став менше хотіти червоного м’яса, але не відмовився повністю. А також зараз більше зацікавився аюрведою, тому полюбляю бобові, які багаті на вуглеводи. Наприклад, сочевицю.

Спорт як стиль життя

Тренуюсь 4-5 разів на тиждень. У напружені тижні пробігаю 100-120 км, відповідно долаю по 400 км на місяць.

Мрію бігти понад 5 годин так, щоб це приносило лише задоволення. Наразі виходить хіба-що 2-5 годин зі задоволенням, потім – біль.

Спорт як стиль життя

Рецепт розминки

Я рекомендую вправу з йоги – сурья-намаскара. Так зване “привітання Сонцю”. Це певна послідовність асан, мантри і медитація.

Сурья-намаскара — дуже відома техніка в йозі, один з найпопулярніших методів для підтримання здоров’я і енергійного активного життя.

Цей комплекс вважають також потужним аеробним елементом при заняттях йогою, адже при його виконанні використовується 34% максимального кисневого резерву. І будьте здорові!