Справа Сідоркова: прокуратура та слідство доводять до смерті керівника Львівського військового лісгоспу

logo


Такий висновок можна зробити з повідомлення адвоката Лариси Криворучко на її сторінці у Фейсбук. Мова йде про справу директора ДП “Львівський військовий лісокомбінат” Вадима Сідоркова. Незаангажований погляд на слідство у цій справі, дійсно, дозволить не лише виявити недотримання процесуального законодавства з боку військової прокуратури та національної поліції Львівської області, але й дізнатися трохи більше про поширення корупційних схем у воєнному відомстві.

Так, у Сідоркова почались проблеми з Військовою прокуратурою Львівського гарнізону лише після того, як останній відмовився від підписання мирової уваги з ТОВ «Трентова ЛТД», якій була продана 4-поверхова будівля загальною площиною понад 2000 кв. м. за 1,2 млн грн, в той час як її фактично ціна на момент продажу становила 1,2 млн дол. США, а також після того, як Вадим Сідорков здійснив повернення 24 000 га лісу до державного підприємства Міністерства оборони України (за повідомленням адвоката його схиляли до надання «неправомірної вигоди» за бездіяльність у неповерненні лісу). 

Після чергової відмови “співпрацювати” з боку Сідоркова проти директора лісгоспу й порушується кримінальне провадження під керівництвом військового прокурора західного регіону Сенюка Олега Володимировича (нині прокурор АТО), який передає його Головному слідчому управлінню Національної поліції у Львівській області, де за дивним збігом справа потрапляє до брата Олега Сенюка – Михайла. Далі цитуємо слова адвоката.

“З цього моменту у Сідоркова почались проблеми з Військовою прокуратурою Львівського гарнізону. Після чергової відмови кримінальне провадження порушує Військова прокуратура під керівництвом військового прокурора західного регіону Сенюка Олега Володимировича, нині прокурор АТО, який передає його Головному слідчому управління національної поліції у Львівській області, де за дивним збігом справа потрапляє до брата Олега Сенюка – Михайла. Останній закрив очі на наявність у справі документів з вирваним папером на місці підпису Сідоркова, а саме акту виконаних робіт, та пред’являє підозру та веде Сідоркова В.Г. на санкцію під варту або залог 6 000 000 гривень ( !! ), за теоретично недоведену шкоду 220 000 гривень. Де логіка та норми прорахунку?

До перевірки фінансово-господарської діяльності ДП “Львівський військовий лісокомбінат” залучили працівників СБУ та контррозвідки. Протягом слідства накладаються арешти на майно Сідоркова В.Г., яке йому вже давно не належить, здійснюється психологічний тиск, відстороняється від посади, направляються в суд ряд клопотань про обмеження пересування, зміну запобіжного заходу під варту, матеріали подані до суду та адвокату Криворучко Л.С. взагалі різняться, що є недопустимим, – суд відмовляє за безпідставністю після сильного тиску телефонного режима.

В справі виписуються порожні документи з підписом слідчого, а прокуратура закриває очі!

Сідоркову В.Г. заборонено слідчим Сенюком М.В. та прокурором Рибачуком В.І. проведення медичного обстеження в Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова та лікування, на яке направили лікарі міста Львова, хоча в останнього є нагальна потреба у повторній операції на серці, бо серце і його аорти Сідоркова В.Г. є частково штучні. Але слідчий Сенюк М.В. повторно забороняє лікування в інституті Амосова та рекомендує Сідоркову В.Г. лікування у м. Львові як теж гарне.

Людина руками слідства та військової прокуратури доводиться до смерті.

Дії правоохоронців можна розглянути як катування особи, дії по доведенню до смерті, не надання нагальної медичної допомоги, службове підроблення документів, тощо. Перелік значний.

Тисячі порушень.  Порушення КПК слідство ГУ НП у Львівській області та Військову прокуратуру Львівського гарнізону – не цікавлять!

Тим часом, на місце Сідоркова В.Г. тимчасово призначають львівського бізнесмена Петро Домініка, який паралельно керує державним підприємством та керує і є підписантом трьох інших комерційних структур. Що є нонсенсом?”, – запитує адвокат.

Також зауважимо, що на думку адвоката Л.Криворучко, у справі наявні численні ознаки того, що до оборуток з лісгоспом причетні топ-чиновники з Міністерства оборони, а тому слід зважати й на значні корупційні ризики в цій ситуації.