Степан Веселовський: Innovation District ІТ Park вирішить більшість проблем ІТ-індустрії

logo


11

У львівському ІТ-Кластері вже все готове до втілення інноваційного проекту Innovation District IT Park. Цей район стане місцем для навчання, роботи та відпочинку і вплине на розвиток не лише Львова, а й усієї України. Ми поговорили з СЕО ІТ-Кластеру Степаном Веселовським про інфраструктурні зміни, які впровадять у найближчі кілька років.

Як наголошують у Кластері, масштабний проект Innovation District ІТ Park стане справжнім досягненням для ІТ-індустрії не тільки у Львові, але й в Україні. Це інвестиційний проект, його втілять з метою забезпечити ІТ-компанії сучасними офісами, надати комфортні умови для розвитку та забезпечити простір для якісної ІТ-освіти.

веселовський

“Ми взялися реалізовувати його, оскільки так можна вирішити більшість проблем, які заважають розвитку ІТ. Innovation District ІТ Park розрахований на 8-10 тисяч людей.”

Зведуть цей інноваційний район на перехресті вул. Стрийської та вул. І. Чмоли.

“Концепція та бачення зараз узгоджене між ключовими партнерами, визначена земельна ділянка і є розподіл ролей”, – розповів Веселовський.

Загальна площа ділянки – приблизно 10 га. Девелопером проекту стане Володимир Женчак, який раніше будував Forum Lviv. Забудову розраховано на наступні 10 років — це максимальний термін реалізації проекту. Старт будівництва заплановано на кінець 2017 – початок 2018 року.

Що тут збудують?

В IT Park буде корпус університету, а точніше – навчальна лабораторія, де студенти зможуть проводити практичні заняття. Для цього спорудять окремий будинок, присвячений технологічній освіті з інноваційними програмами.

“Ми плануємо залучити туди найкращі технічні програми, які існують у Львові: MS in Technology Management Львівської Бізнес-Школи, Internet of Things Львівської Політехніки та Computer Science в УКУ,” – зазначив Веселовський.

Він також додав, що зараз чимало офісів мають проблеми з ліфтами, кондиціонуванням повітря, опаленням, вентиляцією. Через брак офісних приміщень компанії позбавлені можливості росту. Тому в IT Park буде два бізнес-центри та 6 офісних будівель, кожна з яких буде орендуватися окремою ІТ-компанією.

it-park

Буде тут і дитячий садок, де діти вчитимуть англійську та займатимуться за найкращими світовими практиками. На території розташують і торговий центр.

“Ми хочемо, щоб це місце стало улюбленим для львів’ян. Для нас важливо забезпечити великий простір для обідів, оскільки очікується, що в IT Park будуть працювати тисячі співробітників ІТ-компаній. Важливим компонентом комфорту є і фітнес-центр та готель, де зможуть оселитися бізнес-партнери”, – додав СЕО Кластеру.

Окрім того, обладнають зручні паркінги.

Розвиток інфраструктури

У цьому напрямку Кластер вже має успішний досвід. Навесні 2017 року завершується будівництво ще одного проекту – Lviv IT House, у якому залишилось лише дві вільні квартири. Третій проект стосуватиметься авіаперельотів. За словами Веселовського, він матиме назву IT Jet. Мета – поліпшити авіасполучення зі Львовом.

Зараз кількість напрямків, за якими можна вилетіти зі Львова, дуже обмежена. Це заважає розвитку ІТ-індустрії, оскільки 98% бізнес-партнерів компаній перебувають за кордоном.

“Наразі ми підбиваємо підсумки дослідження перельотів працівників ІТ-компаній, аби зрозуміти, зв’язок з якими містами потрібно налагоджувати у першу чергу,” – розповів Веселовський.

“Не споживати, а й творити міську інфраструктуру – необхідно для міста. Зараз час задовольняти потреби галузі та допомагати у розвитку всім львів’янам”, – вважають у Кластері.

15032306_10209011212931760_2632291327918350242_n

Партнерами Кластеру є його компанії-учасниці, а також Львівська міська рада та університети. Реалізовують ці проекти завдяки співпраці львівського ІТ-бізнесу та місцевої влади.

Читайте також:

Українці розробили освітній стартап, який розпізнає плагіат

Укртелеком інвестує в ІТ-інфраструктуру 400 млн грн

Google, Microsoft, Twitter та Facebook чекають на українських студентів