Стіни львівської школи перетворили на “Місто майбутнього”

logo
126666_stini_lvivskoji_shkoli_peretvorili_na_mis.jpeg


У Львівській спеціалізованій школі №5 ім. Іванни та Іллі Кокорудзів вирішили розвивати дитячі проекти, спрямовані на розвиток школи. Своїми зусиллями вони вже встигли розфарбувати фасад та сходи між поверхами у своїй школі. Про те, яких успіхів досягли учні разом із вчителями школи №5, що на вулиці Кокорудза, 9, Tvoemisto.tv розповіла директорка цієї школи Лариса Коморна.Фото: Ihor Lylo

Фото: Ihor Lylo

Школа №5 – історична пам’ятка Львова як перша жіноча гімназія на Галичині. Але раніше двір школи був оточений старими не поштукатуреними сірими будинками. І коли діти виходили на спортивний майданчик, їм було незатишно. 

Тому чотири роки тому в школі з’явилася ідеся створити проект «Прощавайте сірі стіни», розповіла директора Лариса Коморна. Спершу школа перемогла у всеукраїнському конкурсі, де здобули перше місце за найкраще розмалювання стіни. Маленьку стіну при виході зі школи прикрасили за кошти батьків.

Пізніше, у 2015-му році, місто оголосило конкурс дитячих проектів, але тоді перемога дісталася іншій школі. Проте зараз на проект дворічної давнини виділили 26 тисяч гривень. Діти захотіли намалювати на стінах школи “Місто майбутнього” з львівськими будинками, гелікоптером і навіть НЛО.

Виділених коштів вистачило лише на ґрунтування стін, а решту діти заробили самотужки: продавали макулатуру, випічку та малюнки. Також запрошували волонтерів, допомагали учні і студенти з коледжу декоративного і ужиткового мистецтва ім. Труша. 

“У фейсбуці поширили повідомлення, щоб всі охочі приєднувалися до розмалювання стін. Таке враження, що три тижні з нами працювало ціле місто”, – розповідає директорка школи.

Одна стіна залишається недоробленою, і, за словами Лариси Коморної, зробити підготовку до розфарбування там було найскладніше, адже стіна знаходилася в найгіршому стані. 

“Ми хочемо запропонувати студентам дипломну роботу, можливо там буде мозаїка, але наразі дизайн знаходиться в розробці”, – ділиться планами Лариса Коморна.

Також у початковій школі задекорували сходи табличкою множення. Це результат конкурсу в Школі змін, де діти виграли дві тисячі гривень.

Запорукою успіху директорка школи вважає заохочування дитячих ініціатив та підтримка у їх втіленні. Надалі учні школи №5 планують брати участь у різних проектах. Зараз вони подалися до участі у ще двох проектах. 

Фото: Ihor Lylo

 


Реклама

А поділитися?