Студент Львівської політехніки, учасник Майдану і боєць АТО, переміг у конкурсі «Видатні українці Канади»

logo


derzyyloТретьокурсник Інституту будівництва та інженерії довкілля НУ «Львівська політехніка» Назар Держило став одним із дванадцяти переможців всеукраїнського конкурсу «Видатні українці Канади», учасниками якого були півтисячі старшокласників і студентів. Про це пише тижневик «Аудиторія».

У час найгарячіших подій Революції Гідності хлопець (йому тоді не було й 16 років) 6 лютого 2014 року отримав важке поранення внаслідок вибуху в Будинку профспілок.

– Переданий невідомим пакет із надписом «Ліки», що вибухнув у руках мого побратима, назавжди змінив моє життя. Я втратив одне око, отримав термічні опіки другого ока, відкриту черепно-мозкову травму, численні переломи кісток черепа й обличчя. На щастя, з Божої ласки та завдячуючи допомозі небайдужих людей, я одужав. Майстерні реконструкції та пластики, які провів канадський хірург Олег Антонишин, повернули мені обличчя, що вселило твердий намір міцно стати на ноги та досягти успіху, не зважаючи на травми, – розповів Назар Держило.

Зараз хлопець, як й інші переможці, перебуває в Канаді, де вивчає англійську мову, знайомиться з канадським суспільством і представниками української діаспори.

– Мене дуже запалила конкурсна тематика і я твердо вирішив узяти участь. Ба більше – з деякими канадцями я вже був знайомий від 2014 року. Зокрема з Олегом Антонишиним, про якого підготував історію для конкурсу. Ще тоді я казав, що ми ще зустрінемося в Канаді. Так і сталося. У загальному це досить непоганий досвід. Я був націлений на перемогу, бо якщо чимось займаєшся, то треба працювати лише для перемоги, – наголосив хлопець.

Назар Держило ще й воював на східних теренах у складі добровольчого батальйону.

– Мені казали, що з одним оком мене не візьмуть воювати, крім цього, я шульга і прицілювався лівим оком, яке втратив, а тому мусив перевчитися на праворукого. Спершу я волонтерив в одній із організацій, ми допомагали бійцям, які повернулися з війни, розв’язувати різні юридичні проблеми. А згодом пішов воювати добровольцем, – зауважив співрозмовник.

Після завершення навчання Назар хотів би продовжити здобувати освіту за кордоном – освоювати інноваційну технологію видобутку сланцевого газу, бо переконаний, що це добра перспектива для нашої країни.

Довідка

Конкурс «Видатні українці Канади», започаткований канадсько-українською освітньою громадською організацією Open World Learning. У ньому взяли участь понад 500 українських старшокласників та студентів зі всіх куточків країни. Для участі в конкурсі, який було присвячено 125-річчю перших українських поселень в Канаді та 150-річчю Незалежності Канади, учасникам необхідно було представити власний відеосюжет про долю одного з видатних українців, який зробив вагомий внесок у життя та розвиток країни кленового листа.

Олег Антонишин – канадський пластичний хірург українського походження, професор Університету Торонто..Очолив десятиденну місію допомоги, яку організувала канадсько-українська фундація, щоб допомогти українським військовим та звичайним людям, які стали жертвами війни. З моменту першого візиту доктора Антонишина та його команди і до сьогодні було організовано чотири таких місії. Кожного разу вони оглядали близько сотні постраждалих та оперували більше половини з них.