Суд оштрафував посадовця ЛОДА за приховування інформації щодо сміттєпереробного заводу

logo


4 жовтня 2017 року Галицький районний суд міста Львова визнав винною посадову особу ЛОДА за ненадання відповіді на інформаційний запит. Про це Львівському порталу повідомили в міжнародній організації «Екологія-Право-Людина».

Так, суд визнав посадову особу Львівської ОДА винною у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.212-3 КУпАП (ненадання відповіді на інформаційний запит) та наклав на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 425,00 грн., а також стягнув судовий збір в розмірі 320,00 грн.

Так, 30 серпня 2016 року прес-служба Львівської обласної державної адміністрації опублікувала новину про підписання протоколу стосовно планового будівництва найсучаснішого сміттєпереробного заводу із американською технологією утилізації відходів. Протокол підписали голова облдержадміністрації Олег Синютка та президент Energy Group компанії Valuebridge (США) Вільям Брайян.

У рамках дослідження у сфері поводження із відходами, ЕПЛ звернулася із інформаційним запитом до Львівської ОДА з метою отримання зазначеного протоколу. Проте остання так і не надала жодної відповіді на запит, чим порушила право ЕПЛ на доступ до публічної інформації. У зв’язку з цим ЕПЛ звернулася із скаргою до Львівського регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

За результатами розгляду скарги працівниками регіонального представництва було складено протокол про адміністративне правопорушення від 19.09.2017 р. про притягнення до адміністративної відповідальності начальника відділу екологічної експертизи, нормування атмосферного повітря та поводження з відходами Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА та передано його до суду.

Водночас інформація щодо планового будівництва сміттєпереробного заводу так і не була оприлюднена. Аналогічно ЕПЛ станом на 26 жовтня 2017 року не отримала відповідь на інформаційний запит, поданий ще рік тому. Невідомою залишається позиція ЛОДА щодо ненадання та неоприлюднення інформації про будівництво сміттєпереробного заводу із американською технологією утилізації відходів.

«Зважаючи на це, є підстави вважати, що можливо ніякого протоколу про планове будівництво насправді не існує», – вважають екологи.