Суд визнав незаконним нарахування споживачу об’єму газу за показами будинкового лічильника

logo


Мешканець Добротвору Богдан Ясіновський виграв у ПАТ «Львівгаз» суд щодо нарахування об’єму спожитого газу йому як споживачу за показами загальнобудинкового лічильника. Таке рішення у вівторок, 24 липня, ухвалив Шевченківський районний суд Львова. У ПАТ «Львівгаз» справу наразі не прокоментували.

Як повідомив ZAXID.NET керівник ГО «Громадський рух Європейське місто» Богдан Рабешко, який представляв інтереси позивача, суд зобов’язав ПАТ «Львівгаз» перерахувати Богданові Ясіновському спожитий газ за нормою, передбаченою постановою уряду, а не за показами загальнобудинкового лічильника.

Рішення Шевченківського райсуду за позовом Богдана Ясіновського до ПАТ «Львівгаз»

«Шевченківський районний суд Львова визнав незаконним нарахування фактичного об’єму спожитого газу побутовому споживачу за показниками будинкового лічильника. Також суд зобов’язав «Львівгаз» перерахувати фактичний об’єм спожитого газу згідно із нормами споживання, визначеними постановою Кабінету міністрів №203», – сказав ZAXID.NET Богдан Рабешко.

Йдеться про постанову Кабінету міністрів України №203 «Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників» від 23 березня 2016 року. У ній для квартир, у яких немає лічильників, передбачені чіткі норми споживання на людину.

Богдан Рабешко також посилається на закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», до якого 21 грудня 2017 року були внесені правки. Згідно з ними, споживачі можуть встановити собі лічильники за власний кошт і впродовж 12 місяців ці гроші їм повинні відшкодувати. Порядок відшкодування витрат на лічильники мав би передбачити уряд, однак цього так і не зроблено.

За його словами, Богдан Ясіновський хоче встановити собі індивідуальний лічильник газу. Але не може зробити це саме через те, що уряд не напрацював процедури відшкодування його вартості, адже чоловік не певен, коли йому відшкодують гроші за лічильник і чи відкодують взагалі.

Богдан Рабешко зазначив, що хоча ПАТ «Львівгаз» може оскаржити рішення в апеляційному суді, воно все одно є прецедентним.

«Ми фактично створили прецедент. Якщо інші громадяни України виграватимуть такі справи, то облгази понесуть колосальні втрати на відшкодування судових витрат. І лише це змусить їх звернутись до уряду з проханням налагодити процедуру і врешті прискорити встановлення лічильників у квартирах, – підкреслив Богдан Рабешко. – Загальнобудинковий газовий лічильник не може бути засобом обліку газу для споживача. По-перше, він не дає достовірних даних щодо визначення об’ємів споживання окремим споживачем. По-друге, будинковий лічильник газу встановлений не на межі балансової належності – багатоквартирний будинок не є об’єктом споживача, на відміну від квартири».

У ПАТ «Львівгаз» наразі не повідомили, чи оскаржуватимуть прийняти Шевченківським районним судом рішення. Речниця підприємства Ірина Палига повідомила, що коментар з цього приводу надасть голова правління підприємства на початку серпня.