Суд залишив брату головного лісника Львівщини 97 гектарів у заказнику через пізню реакцію прокуратури

logo
35860_sud_zalishiv_bratu_golovnogo_lisnika_lviv.jpeg


Апеляційний суд Волинської області скасував рішення суду першої інстанції, який зобов’язав Петра Дейнеку повернути державі передані йому в оренду 97 га на території ландшафтного заказника «Сірче» на Волині. Про це свідчить рішення суду від 11 жовтня.

Апеляційний суд вказав, що суд першої інстанції зробив правильний висновок в частині того, що право передавати в користування ці землі природно-заповідного фонду належали Кабміну, а не Камінь-Каширській райдержадміністрації.

Разом з тим, апеляційний суд вказує, що прокуратура подала позов про повернення цих земель державі із запізненням. Зокрема, за даними суду, прокурор дізнався про те, що озеро «Сірче» (94 га) з ділянкою прибережної смуги (3 га) на території Добренської сільради перебуває в оренді Дейнеки, з листа за підписом голови Камінь-Каширської РДА від 10 червня 2010 року. А з позовом в суд прокуратура звернулася у  липні 2014 року, тобто із простроченням 3-річного терміну.

Камінь-Каширська РДА погодила передачу в оренду Дейнеці на 49 років вказаних 97 га у 2007 році. Договори оренди були підписані у 2008-2009 рр.

Озеро «Сірче» з прибережною смугою  входить до державного ландшафтного заказника місцевого значення «Сірче», що був створений ще у 1992 році.

Дейнека Петро Михайлович – майстер лісу Добренського лісництва ДП «Камінь-Каширське лісове господарство». Його рідний брат Анатолій Дейнека очолює Львівське управління лісового господарства (з липня 2015, а до того також протягом 1999-2004 та 2005-2013), а племінник В’ячеслав Миколайович Дейнека є головним лісничим ДП «Ратнівське лісомисливське господарство» (Волинська обл.).

Нагадаємо, на початку 2015 року низка громадських організацій вимагала проведення перевірки діяльності Анатолія Дейнеки на посадах у Львівському управлінні лісового господарства.

У електронній декларації Анатолія Дейнеки вказано кілька нежитлових приміщень у Львові та будинок площею 537 кв м.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...