Тарас Возняк пояснив, чому розформовують музей «Жовківський замок»

logo
130647_taras_voznjak_pojasniv_chomu_rozformovuju.jpeg


У кінці серпня цього року громадськості стало відомо про те, що музей-філію Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького (ЛНГМ), який розташований у Жовківському замку, ліквідовують.

Представники установи підтвердили цю інформацію та додали, що у середині жовтня втратять роботу, інформує кореспондент сайту 032.ua.

Наші журналісти відправили інформаційний запит у Львівську галерею мистецтв, у відповідь на який нам повідомили, що ліквідація відділу «Музей «Жовківський замок» пов’язана з рішенням Міністерства культури щодо зміни структури ЛНГМ.

«Згідно з наказом Міністерства культури України від 04 травня 2017 року затверджено нову структуру Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького, якою не передбачено такого структурного підрозділу, як музей Жовківський замок», – йдеться у відповіді на інформаційний запит.

Директор ЛНГМ Тарас Возняк зазначив, що приміщення, у яких розташована експозиція відділу, орендуються в Державного історико-архітектурного заповідника у м. Жовкві.

«До 2007 р. заповідник знаходився у підпорядкуванні Львівської облдержадміністрації та утримувався за рахунок коштів районного бюджету. Згідно з розпорядженням КМ України від 27.04.2006 р. № 251 заповідник з 1 січня 2007 р. переданий у підпорядкування Міністерства регіонального розвитку та будівництва України, у 2007 році міністерство затвердило нову редакцію положення про заповідник. Відповідно до розпорядження КМ України від 20 жовтня 2011 p. N 1 032-р заповідник передано до сфери управління Міністерства культури України. Міністерство культури України вважає недоцільним функціонування двох підпорядкованих йому схожих інституцій на одному об’єкті, фінансування якого обходиться державі у більш, ніж 300 тисяч гривень (це тільки фонд заробітної плати), не враховуючи інших витрат, пов’язаних з утриманням приміщення», – пояснив Тарас Возняк.

Слід додати, що експозиція у складі 9 музейних предметів «переїде» із Жовківського замку, у Львівську національну галерею мистецтв імені Б. Г. Возницького. Музейний персонал (завідувач сектора, науковий співробітник, музейних доглядач, двоє технічних працівників, чотирьох сторожів) звільнять, у зв’язку зі скороченням штату з дотриманням вимог та процедур, передбачених законодавством.

«Працівники попереджені про наступне звільнення. На жаль, Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Г. Возницького не змогла запропонувати роботу в інших підрозділах гaлереї через відсутність вакантних посад, а історико-архітектурний заповідник «Жовківський замок» вакантних посад не має», – підкреслив Тарас Возняк.

У Львівській галереї мистецтв також наголосили, що їхня установа фінансується виключно з державного бюджету, а штатний розпис затверджуеєься міністерством. Разом із тим, створення жодного іншого підрозділу ЛНГМ ім. Возницького не передбачається.

Читайте також:

«Львівську політехніку» можуть перейменувати на честь Степана Бандери.

Друга спроба: у Львові знову обиратимуть директора Органного залу.

У Львові запрацював Центр Митрополита Андрея Шептицького. Фото з відкриття.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...