Тарифи на вивезення сміття для львів’ян зростуть вдвічі

logo


Львівська ОДА ініціює підняття тарифу на вивезення твердих побутових відходів. З відповідним зверненням до Львівської міськради звернулись обласні чиновники. Якщо виконком міськради підтримає таке звернення, а це, схоже питання вирышене, то тарифи зростуть удвічі. Впровадити нові тарифи хочуть уже з вересня.

«Зараз наші фахівці опрацьовують, перевіряють подані документи. У Львові діє 6 перевізників [сміття], серед яких один комунальний [«Львівспецкомунтранс»]. Тарифи розраховані по групах: для населення, для бюджетних установ, інші споживачі (це юридичні особи). Також по групах щодо зберігання та перевезення, перевезення великогабаритних [відходів]… Це ціла таблиця з тарифами, по пам’яті не скажу, але десь приблизно у два рази, якщо казати середню цифру, [буде] збільшення тарифів», – пояснив ZAXID.NET заступник міського голови Львова з питань ЖКГ Сергій Бабак.

За словами Сергія Бабака, зараз щомісячний тариф на вивезення сміття для населення становить приблизно 70 коп. за 1 м2 площі квартири. Ця сума може коливатися, залежно від перевізника, який вивозить сміття з того чи іншого району. При підвищенні тарифів ця сума може зрости приблизно вдвічі, відповідно до 1,40 грн за 1 м2. За словами Бабака, якщо виконком ЛМР підтримає це рішення, то такі тарифи можуть впровадити уже з вересня.

«Тарифи, які діють зараз, були прийняті ще у 2014 році. За цей час зросла мінімальна зарплата, зросли ціни на паливно-мастильні матеріали, тобто на всі складові, які входять до тарифу. За це час відбулось подорожчання усіх тарифів і цін у магазинах… Тому підняття тарифів на вивезення та захоронення сміття є об’єктивним», – сказав Сергій Бабак.

У коментарі ZAXID.NET директор департаменту розвитку і експлуатації ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук пояснив, що зміни до тарифу на вивезення та захоронення ТПВ розробляли перевізники ще до передачі ЛОДА функцій з вивезення сміття.

«Перевізники ще до того, як нам передали повноваження з вивезення ТПВ, напрацювали свої пропозиції до тарифів та подали їх у міську раду, де проводили їхню перевірку. Після прийняття рішення щодо делегування повноважень з вивезення сміття нам, ми ту саму процедуру, ті самі тарифи просто скерували Львівській міській раді, щоб вони їх повторно розглянули і винесли на засідання виконкому», – сказав Назарій Романчук.

Згідно з ухвалою депутатів Львівської міськради, до 2019 року ЛОДА займатиметься вивезенням сміття зі Львова, за що місто виділяє 300 млн грн субвенції у рік. Раніше голова ЛОДА Олег Синютка заявляв, що області вдається економити ці кошти і виділяти перевізникам на вивезення та захоронення сміття вдвічі менше. На запитання ZAXID.NET чи не доцільно було б зекономлені кошти скерувати на виплату перевізникам різниці між чинним та запропонованим тарифами на вивезення ТПВ, Назарій Романчук відповів, що ЛОДА немає на це законодавчих підстав.

«У законі чітко прописано, що якщо тариф є економічно необгрунтованим, то орган місцевого самоврядування, який затверджує цей тариф, зобов’язаний з місцевого бюджету здійснювати компенсацію. Ми не маємо законодавчого права це компенсувати. По-друге, кошти, які будуть зекономлені, будуть скеровані органам місцевого самоврядування, які приймають сміття зі Львова. Це є чітко прописано і в угоді, і в програмі про заходи щодо вивезення ТПВ зі Львова, і в самому меморандумі», – пояснив Назарій Романчук.