Тернопільщина не може приймати львівське сміття, бо не може дати раду своєму

logo


31.01.2017 14:53

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна отримав лист від міського голови Львова Андрія Садового.

 

Про це сьогодні, 31 січня, повідомив голова Громадської ради при ОДА Валерій Федорейко.

 

У листі йдеться про загострення ситуації у Львові у зв’язку з відмовами громад приймати місцеве сміття. Тому Садовий просить Барну «тимчасово допомогти Львову в захороненні частини твердих побутових відходів», тобто знайти можливість прийняти львівське сміття на території Тернопільської області.

 

«Ми, як представники громадськості, як Громадська рада при Тернопільській ОДА повинні озвучити свою позицію, – коментує Валерій Федорейко. – Ми не можемо зараз сказати, що ми готові приймати сміття зі Львова у тому вигляді, якому воно є (мова йде про несортовані відходи у первинному вигляді – прим. ред.), тому що Тернопільщина не готова»

 

Голова Громадської ради зазначає, Тернопільщина повинна занепокоїтись власною екологічною загрозою, яка нависла над областю. Адже, прогнозує, найближчим часом у Тернополі може виникнути гірша ситуація, ніж сьогодні є у Львові.

 

Коріння проблеми «росте» з села Малашівці Зборівського району. Як відомо, на тамтешнє сміттєзвалище вантажівки щодня везуть відходи з Тернополя, а недалеко від полігону знаходиться Івачівське водосховище, звідки обласний центр живиться водою.

 

«Екологи, які говорять, що це корелює з чинним законодавством, напевно, нещирі люди. Тому що, коли щось станеться, ті, хто зараз співає такі пісні, підуть зі сцени, а ми, тернополяни, будемо мати проблему один на один», – додає Валерій Федорейко.

 

Як повідомив голова Громадської ради, чотири міста на Тернопільщині – Зборів, Теребовля, Шумськ і Хоростків – висловлюють готовність створити на власних територіях полігони з переробки відходів.

 

Нагадаємо, наприкінці весни 2016  року на Грибовецькому сміттєзвалищі, куди звозили відходи зі Львова, виникла пожежа. Коли рятувальники почали гасити вогонь, трапився зсув сміття. Під його завалами загинули четверо осіб. Відтоді львів’яни не мають постійного місця збуту сміття. Відходи з львівським маркуванням знаходять у різних областях України, в тому числі Тернопільській.