Тисячу виїздів на добу. Як організовано роботу «швидкої» на Львівщині. Інфографіка

logo


Щодоби близько 140 машин швидкої медичної допомоги у Львівській області виїжджають на понад тисячу викликів. Один виклик у середньому коштує 500 гривень.фото: YouTube

фото: YouTube

Більшість проблем, із якими звертаються до «швидкої», не є екстреними й не вимагають допомоги служби медичного порятунку. Про це в інтерв’ю Tvoemisto.tv розповів Володимир Похмурський, який у кінці січня очолив Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Згідно з чинними нормативами, на 100 тисяч громадян має припадати десять бригад «швидкої». У Львівській області два з половиною мільйони мешканців, отже, щодня повинні працювати 250 бригад.

«Реально ми маємо 140, – констатує Володимир Похмурський. – І навантаження на них удвічі більше, ніж мало би бути. Ми хочемо дати медикам змогу рятувати людей, а для цього потрібно обмежити непрофільні виклики. Некритичні пацієнти забирають левову частку виїздів. З часом альтернативою мають стати сімейні лікарі, які боротимуться за кожного пацієнта, бо це їхні гроші».

Загалом у Центрі працює 2700 осіб. Цього достатньо, щоб укомплектувати наявну кількість бригад. Але цього потрібно перевчити частину непрофільних працівників. Тут постає проблема підвищення якості підготовки кадрів.

Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, якому підпорядковуються усі служби швидкої допомоги області, є багатофункціональним. До його складу входить 13 підрозділів. Наразі працюють над створенням ще одного – координаційного.

Такий центр у майбутньому має спростити розподіл викликів на екстрені та неекстрені з системою пріоритетності. «Швидка допомога – спеціалізований і дорогий спосіб порятунку. Один виклик у середньому коштує 500 гривень. У цю суму входить амортизація машини й обладнання, навчання й оплата праці персоналу, пальне. Собівартість утримання бригади – понад півтора мільйона гривень на рік. Тому, якщо ми використовуємо цю бригаду, щоб дати пацієнту пігулку, дешевше буде викликати таксі, що довезе його до лікарні. Адже в цей самий час десь може трапитись аварія; забракне машин, і ми втратимо час, коли можна буде врятувати людину», – пояснює Володимир Похмурський. За його словами, в деяких країнах на людину, що зловживає зверненнями до швидкої, штрафують за неправомірний виклик. 

Детальніше читайте в інтерв’ю: Центральна диспетчерська, кол-центр та геолокація: як зміниться «швидка» на Львівщині

Підготувала Наталія Середюк,інфографіка: Анастасія Михалець