“Тиждень обшуків” у міськраді Львова: що вилучали і кого з підлеглих Садового підозрюють

logo


Правоохоронці двічі навідалися з обшуками до міської ради Львова.

Протягом тижня до Львівської міськради 15 та 17 листопада навідувалися співробітники ГПУ, СБУ, військової прокуратури та Нацполіції.

Правоохоронці розпочали досудове слідство щодо продажу львівськими держслужбовцями міської землі під проект зі створення індустріального парку за зниженою ціною в 52 млн грн замість 140 млн грн, чим завдали місту неабияких збитків.

Крім того, співробітники спецслужб затримали начальника управління ЖКГ з підозрою в хабарництві й одержанні вигоди за сприяння окремій компанії ремонтувати будинків в місті.

У ЗМІ поширилося чимало чуток навіть про обшуки в кабінеті міського голови Львова Андрія Садового. Розгорілася дискусія щодо відлякування органами Генпрокуратури інвесторів в Україні.

ТСН.ua спробував розібратися в подіях у місті.

Продаж землі інвесторам і “зловживання службовим становищем”

15 листопада ГПУ повідомила про відкриття кримінального провадження і початок розслідування фактів зловживання чиновниками міськради своїм службовим становищем. За даними прокурорів, львівські держслужбовці діяли неправомірно – завдали державі збитків в особливо великих розмірах. Ці дії стосуються продажу земельної ділянки площею приблизно в 30 га в Рясному-2 за ціною 52 млн грн, в той час, як її нормативно-правова оцінка склала 140 млн грн.

Правоохоронці вбачають також ознаки кримінального правопорушення за статтею ККУ – “заволодіння за попередньою змовою групою осіб чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання своїм службовим становищем”.

Обшуки вирішили проводити не лише в приміщеннях мерії, але й в офісах оцінювачів вартості і власника землі. Цим суб’єктом стала голландська компанія СТР, яка зібралася інвестувати кошти в створення індустріального парку у Львові. Цей парк, між іншим, мав би виглядати як комплекс споруд, будівель і підприємств, які б надавали громадськості різні послуги.

Що говорять у міськраді

У міськраді Львова з відповіддю на повідомлення ГПУ про обшуки не забарилися. Того ж дня, 15 листопада, начальник юридичного управління ради Гелена Пайонкевич офіційно прокоментувала “рейд” ГПУ. Чиновник наголосила, що міськраді “нема чого боятися, ми прийняли рішення співпрацювати з представниками Генеральної прокуратури. Провели нараду, зібрали всіх необхідних посадових осіб, і всі документи, які цікавили колег із Генпрокуратури, вони отримали добровільно”.

Щодо документів з продажу землі інвесторам, Пайонкевич додала, що всі папери перебувають у відкритому доступі на сайті ради.

Читайте також: У ГПУ заявили про обшуки в міськраді Львова, у Садового спростовують

Водночас про голландську компанію СТР чиновник розповіла, що та перемогла в конкурсі проектів створення індустріального парку. А його реалізація, між іншим, стартувала ще 2013 року. Щодо досвіду голландського інвестора, то СТР вдалося втілити в життя будівництво ІТ-парку в Чехії зокрема.

Але цікаво, що за словами Пайонкевич, ця голландська компанія в усіх країнах Європи одержувала готові земельні ділянки безкоштовно. Однак, в Україні їй земельну ділянку вирішили продати.

Того ж дня міський голова Львова Андрій Садовий зробив “закид” ГПУ про відлякування інвесторів з України. “Голандці мали купу причин прийняти негативне рішення: країна в страшній економічній кризі, корупція, війна і тд. Але вони відважились. Сьогодні всім нам передали привіт з минулого”, — написав він на своїй сторінці у Facebook.

На третій день “страстей” за земельною ділянкою Садовий зробив ще одну офіційну заяву: “Якщо говорити про ситуацію щодо викупу земельної ділянки компанією СіТіПі, то це щось поза здоровим глуздом. Є позиція керівництва держави залучати інвесторів. Львівська міська рада провела ідеально якісно усі процедури по пошуку інвестора, який має збудувати індустріальний парк, наступний етап – експерти сертифіковані зробили оцінку землі, інвестор вклав кошти. За це треба дякувати”.

У той час, коли Садовий несхвально відгукнувся про дії прокуратури, Пайонкевич, своєю чергою, у Facebook наголосила, що міськраді приховувати нічого, і вони домовилися співпрацювати з правоохоронними органами. Крім того, вона неодноразово в коментарях до запису заявляла, що конкретно проти ГПУ нічого не має.

Голець і Rо — обшуки підлеглих міськголови

17 листопада правоохоронні органи знову навідалися до Львівської міськради. Цього разу, щоби затримати начальника управління ЖКГ міста Юрія Гольця за підозрою в одержанні хабара розміром у 80 тисяч гривень.

Дивіться фото: У Львові затримали начальника управління ЖКГ міськради – ЗМІ

Як повідомили в СБУ, чиновник регулярно отримував “відкат” від комерційної компанії, адже сприяв укладенню договорів щодо ремонту будинків і благоустрою міста.

Так, за вже укладені угоди приблизно на 2 мільйони гривень Голець нібито вимагав з них 5—8% залежно від різновиду робіт (дані СБУ). У військовій прокуратурі натомість повідомили: “За грошову винагороду вказаний посадовець пообіцяв посприяти в укладенні Львівською міською радою із суб’єктом господарювання трьох договорів на проведення капітального ремонту будинків на загальну суму понад 800 тис грн та одного договору з облаштування території м. Львова на загальну суму понад 10 млн грн. Розмір хабара мав становити 8-10% від суми договору”.

ТСН. 16:45
Сьогодні, 17:16

Керівника управління житлового господарства Львівської міськради Юрія Голеця упіймали на отриманні хабаря. Операцію провели працівники СБУ та військової прокуратури. Вони вважають, що Голець вимагав від підприємця хабар у 90 тисяч гривень за сприяння в укладені договорів на роботи з благоустрою міста та замощення тротуарної плитку.
 

Обшуки у міськраді здійснили не лише в кабінеті Гольця, але й у першого заступника міського голови Віктора Пушкарьова, який також є позаштатним радником Садового з питань ЖКГ. За повідомленням Zaxid.net, з його кабінету правоохоронці винесли кілька чорних пакетів, у яких, імовірно, містилася документація та ноутбук.

Обшуки провели і в юридичному правлінні, яке очолює Пайонкевич. У міськраді повідомили, що СБУ і військова прокуратура також вилучили системні блоки й комп’ютери.

Заяви Садового

Згодом голова Львова Садовий відсторонив Гольця від виконання своїх обов’язків, пояснивши це тим, що триває слідство, а в офіційній заяві спростував, що обшуки проводили і в його  кабінеті.

Читайте також: Садовий відсторонив спійманого на хабарі Гольця від роботи в міськраді Львова

У прямому ефірі каналу “24” Садовий наголосив, що в міськраді працює понад 1000 чиновників і 30 керівників, тож Голець лише один із них, і міськголова не може вслідкувати за всіма. За його словами, Голець як керівник правління має право укладати угоди (що він власне і зробив, нібито вимагаючи хабар), однак, ці угоди мають проходити по тендеру. “Я хочу, щоб справа дійшла до арешту. Вивчайте будь-які документи. Ми максимально відкриті”, — заявив Садовий, додавши, що якщо чиновник украв, то йому має світити в’язниця. І якщо факт хабарництва доведуть у суді — Гольця звільнять без жодних розмов.

Щодо обшуків підлеглих, то правоохоронців цікавили угоди, записники й мобільні телефони посадовців. Садовий сподівається, що вже 18 листопада правоохоронці повернуть усе вилучене, бо “немає підстав щось затримувати”. Мовляв, поки перевіряють, чи були інші справи, пов’язані з Гольцем.