Тому що робити добро просто. 80-річна кравчиня-волонтер вже 17 років шиє для всіх потребуючих у благодійному фонді

logo
101333_tomu_wo_robiti_dobro_prosto_80_richna_kra.jpeg


Півстоліття Надія Коцюбинська захоплюється шиттям. Їй уже 80, але попри поважний вік вона не лише не покидає улюбленої справи, а ще й допомагає іншим.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне», пише ZIK.

І дрібний ремонт, і пошиття ексклюзивних речей – це все під силу 80-річній пані Надії. З ранку і до вечора майстриня кроїть, шиє, зашиває. І жоден день у неї не проходить без замовлень.

У родині кравчині шили всі, навіть дідусь. Сама пані Надія за голку з ниткою взялась у 24 роки. Тоді, пригадує, в одному із ательє їй зіпсували сукню з японської помаранчевої тканини.

«Я двічі її підшивала, щоб вона мене не душила. А ще половина спини була голою», – розповідає кравчиня-волонтер Надія Коцюбинська.

Після цього вона вирішила піти на курси, крім цього працювала за фахом – економістом. А вечорами, майже до світанку, обшивала усіх охочих. Через це її чоловікові якось увірвався терпець.

«Я наробила викройки, потім дивлюсь, а їх немає. Я не знаю, куди він їх подів», – пригадує пані Надія.

Та, попри це, саме її чоловік допоміг знайти роботу кравчині, коли вона вийшла на пенсію.

Жінка не сидить вдома і тепер. Вона вже 17 років поспіль у благодійному фонді шиє кожному потребуючому. За роботу люди дають, скільки можуть. Окрім цих замовлень, з 2014 року пані Надія шиє комплекти постільної білизни для родин вимушених переселенців та у лікарні для захисників Батьківщини. Тканину закуповує благодійний фонд.

«З 9-ої ранку і до 6-ої вечора ми чуємо, як працює машинка. Ми завжди розуміємо, що за стіною є приклад для наслідування», – розповідає колега волонтерки Алла Кочубей.

За місяць Надія Коцюбинська нашиває до 150 комплектів постільної білизни, але за жоден не взяла ані копійки.

Колеги називають її героїнею. Вона ж у відповідь скромно посміхається, каже: робити добро – просто. 


Реклама

А поділитися?



Вам має сподобатись...