ТОП-7 виставок у Львові, які варто відвідати до кінця липня

logo


Гаряча пора — у самому розпалі, друзі поїхали на море, а ви не знаєте куди себе подіти? Сайт 032.ua підготував для вас підбірку мистецьких виставок, які допоможуть скрасити дозвілля липневого дня.

«Скарби Пігорецького замку»

Коли? До 15 вересня 2017.

Де? Львівська національна галерея мистецтв, вул. Стефаника,3.

Скільки? 30 гривень.

Виставка складається з рідкісних і небачених досі експонатів, які раніше були частиною інтер’єру славетного Підгорецького замку. Більшу частину колекції становить українська частина — живопис, скульптура, зброя, ужиткове мистецтво. Поєднання цих елементів має на меті показати побут тогочасної людиним, який вплинув на формування сьогодення.

«Страх»

Мешканцям і гостям Львова пропонують ознайомитися з ідейною міжнародною виставкою графіки, основне завдання якої — примирити людину з навколишніми страхами. Автори досліджують феномен страху, керуючись власним досвідом, показують його крізь призму метафор, використовують міфічний підтекст для опису соціальних проблем.

Коли? До 31 серпня 2017.

Де? Феміністична майстерня, пл. Ринок, 42, вхід з подвір’я.

Скільки? Безкоштовно.

«Світло і тіні літнього міста»

Виставка Петра Сипняка — це авторська спроба по-новому побачити Львів. Як зауважує художник, у літню пору, коли більшість мешканців їде на відпочинок, місто змінюється, стає не таким людним, що спонукає досліджувати спорожнілі закутки, куди проникає лише світло й тінь.

Коли? До 31 липня 2017.

Де? Кав’ярня «Штука», вул. Котлярська, 8.

Скільки? Вхід вільний.

Арт-проект Олега Пінчука та Анатоля Галицького

Скульптор Олег Пінчук і живописець Анатоль Галицький по-своєму відкритають українське мистецтво. Попри футуристичні форми скульптур, вони містять прив’язку до українських традицій, а тому зачіпають струни душі відвідувачів. Натомість, живопис Анатоля Галицького через енергетику абстрактного експресіонізму та експерименти виражає сучасний український арт-простір.

Коли? До 30 липня 2017.

Де? Історичний комплекс НМЛ ім. А. Шептицького, вул. Драгоманова, 42.

«Україно моя»

Документальні фотографії фіксують події, які розпочалися у ніч на 11 липня 2014 року: прикордонники із 2-ї мотоманевреної групи ДПС України, військові ЗСУ вийшли на стежку війни у Зеленопіллі (Ізваринському котлі смерті). Чоловіки захищали кордон, але раптом почався обстріл зі сторони російської реактивної артилерії, з «Градів». Це було перше безпосереднє масове застосування військ РФ проти Збройних сил України. Від табору українських військових залишилося попелище…

Коли? До 31 липня.

Де? Музей історії релігії, вул. Музейна, 1.

«Вперед у минуле. 90-і в дрібницях»

Стендова виставка слугує своєрідним дайджестом кінця минулого століття. Це — мозаїка буденних речей типової людини 90-х: мода, гастрономічні вподобання, шкільне життя, культурні події та тенденції, місця відпочинку тощо. Проект є частиною публічних та освітніх програм при виставці фотографій Тадеуша Рольке “Завтра буде краще”.

Коли? До 20 серпня 2017.

Де? Парк культури ім. Б. Хмельницького.

Скільки? Безкоштовно.

«Censor»

Проект старається осягнути стереотипи й обмеження, нав’язані ХХ століттям, та позбавити сучасну людину від них. Мова йде про інтимне життя, пристрасть у нашій буденності. Художниця-ілюстратор і фешн-блогер Марта Яцишин своєю творчістю когось захопить, когось налякає, але точно не залишить байдужим.

Коли? З 27 липня 2017.

Де? Львівський Палац мистецтв.

Скільки? Безкоштовно.

Читайте також: Урбан-пікнік у Львові: де й коли.