ТОП-8 книг Форуму видавців-2017, які стосуються українських реалій

logo
122836_top_8_knig_forumu_vidavciv_2017_jaki_stos.jpeg


Уже скоро Львів сколихне щорічна літературна подія міжнародного масштабу — Форум видавців, у рамках якого широкому колу читачів буде запропоновано ряд книжкових новинок.

Сайт 032.ua зібрав для вас книги у жанрі non-fiction, які ненав’язливо розкажуть про видатних українських постатей чи важливі невигадані події з історії нашої країни, котрі варто пам’ятати.

Михайло Шкільник «Як міг, боронив справедливість… Спогади про пережите під владою Австрії, Польщі, СРСР, Третього Райху»

Як можна зрозуміти з самої назви, книга є збіркою спогадів автора — уродженця історичної Ярославщини (нині — частина Польщі) Михайла Шкільника про періоди двох світових воєн та чотирьох окупацій Галичини: Російською імперією, Польщею, СРСР, Німеччиною. Шкільник жив у ті часи, тож читач з перших вуст може дізнатися про особливості життя місцевих українців та євреїв і героїчну діяльність пароха о. Омеляна Ковча з Перемишлян.

Сергій Плохій «Убивство у Мюнхені. По червоному сліду»

Тему українських реалій ХХ століття продовжить дослідження Сергія Плохія про Богдана Сташинського — убивцю Степана Бандери та Лева Ребета. Автор ознайомився з архівними матеріалами й протоколами суду щодо вбивства провідника ОУН та дізнався нові деталі про життя радянського кілера.

«Августин Волошин: два ювілеї»

Видавництво «Карпати» цьогоріч випустило книгу, де зібрано небачені досі документи: епістолярну спадщину, приурочену 50- і 60-річному ювілею президента Карпатської України Августина Волошина, якого також називають символом єдності українців та людиною, котра змогла згуртувати народ на виступ за своє національне й політичне утвердження у складні передвоєнні часи.

Л. Лук’яненко, І. Драч та ін. «25 років: Заповіти незалежності України»

Сучасні публіцисти, науковці та політологи намагаються у цій книзі представити відповіді на питання новітньої української історії: боротьбу за незалежність, розпад СРСР, шляхи розвитку самостійної України. Усі автори видання стояли біля витоків творення сучасної України, тож небезпідставно спростовують різноманітні міфи, з цим пов’язані.

Роман Зіненко «Іловайський щоденник»

Колишній морський піхотинець, який захищав Україну у складі батальйону «Дніпро-1», став свідком пекла в Іловаську 2014 року. Його книга — одна з перших про сучасну війну на сході нашої держави. Це – розповідь очевидця про обстріл української колони, «зелений кривавий коридор» та інші події; подана крізь призму вражень, думок і емоцій автора.

Олександр Савченко “Антиукраїнець, або Воля до боротьби, поразки чи зради”

Відомий український вчений, економіст, громадський діяч, проф. О. Савченко у своїй книзі торкається гострих соціально-економічних проблем сучасної України, з погляду переворотніх моментів її історії. Зрештою, автор з’ясовує, що попри Героїв, у суспільстві виникли їх антиподи – «малороси», «хохли», прихильники «руського міра» та корупційна влада нашої держави. Хто вони такі і як з ними бути, намагається описати О. Савченко.

«Нам усім пощастило. Розмови з Юрієм Андруховичем»

Видавництво «Discursus» продовжує свою серію філософських бесід з українськими авторами. Цього разу у епіцентрі – постать Юрія Андруховича, який розповідає про автоцензуру, любов до України та сучасні суспільно-політичні події з оптимістичною ноткою.

Зиновій Суходуб «Ліна Костенко. Любов’ю-Пам’яттю Причастя»


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...