Товариська гра: збірна ветеранів Карпати – збірна ветеранів Львівщини

Безпрецендентна спортивна подія відбулася у середу 28 червня у Стрию. Саме цього дня на центральному міському стадіоні «Сокіл» пройшло грандіозне свято футболу – товариська гра між ветеранами збірних львівських “Карпат” та Львівщини, присвячена Дню Конституції України. Організатор цього матчу – ветеран  футболу, екс-гравець збірних “Трудових резервів” України та СРСР,”Скала” (Стрий), “Волинь” (Луцьк) та “Шахтар” (Червоноград,) 43-х річний Борис Платонов.

Ось у яких стартових складах розпочали цю гру обидві команди:

ФК “Карпати” (Львів, ветерани): Богдан Стронціцький (к), Володимир Уштан, Андрій Покладок, Володимир Різник, Анатолій Саулевич, Олег Яремчук, Володимир Шеремета, Віталій Шумський, Сергій Танасюк, Михайло Луцишин, Андрій Подоляк. На заміну вийшли: Анатолій Петрик, Юрій Шулятицький, Валерій Доморадов.

Президент команди – Ігор Кульчицький

Головний тренер – Ростислав Поточняк

Начальник команди – Габор Вайда, тренери – Геннадій Лихачов та Віктор Никитюк.

Збірна Львівщини: В’ячеслав Левицький, Володимир Шутяк, Ігор Мачоган, Сергій Чорній, Ігор Якимишин, Ігор Чурок, Андрій Луців, Роман Гнатів, Борис Платонов (к), Андрій Баландюк, Євген Михайлів. На заміну вийшли: Володимир Мубінов, Дмитро Гуменяк, Володимир Сапуга, Тарас Кобко, Юрій Старовецький, Ігор Куль.

Головний тренер – Олександр Войтюк

Голи забивали: 0:1 – Роман Гнатів (3 хв.), 1:1 – Володимир Уштан (16 хв.), 1:2 – Юрій Шулятицький (25 хв.), 2:2 – Роман Гнатів (55 хв.).

Арбітр у полі – Андрій Куль, асистенти арбітра – Руслан Бойко, Андрій Щербан (обидва – Стрий).

Ця товариська гра виявила неабиякий інтерес з боку палких прихильників та шанувальників футбольної Львівщини. Цього сонячного дня наші вболівальники мали можливість спостерігати за грою відомих у минулому футболістів, які радували своєю грою не одне покоління симпатиків шкіряного м`яча У складі обох команд ветеранів та на поле вийшли майстри спорту України: Андрій Покладок, Богдан Стронціцький, Володимир Різник, Сергій Танасюк, Анатолій Петрик, Роман Гнатів, які в складі відомої львівської футбольної команди були володарями бронзових медалей чемпіонату України сезону 1997/1998 рр. та фіналістами Кубку України. Крім них у складі львів’ян виступав 58-річний майстер спорту СРСР, чемпіон Європи 1976 року серед юнаків Анатолій Саулевич та 52-річний майстер спорту міжнародного класу України, чемпіон Європи 2000 року з міні-футболу Володимир Шеремета. Також виділявся своєю грою на футбольному полі 47-річний майстер спорту України Ігор Мачоган, який у складі полтавської “Ворскли”  здобував “бронзу” вищолігового українського чемпіонату сезону 1995/1996 рр. Ще до початку матчу глядачі мали можливість  зфотографуватися з колишніми своїми футбольними кумирами, серед яких виділялися вже легендарні гравці львівських “Карпат” 60-70 років – Ігор Кульчицький (75 років)та Геннадій Лихачов (70 років), які у складі львівських “Карпат” у далекому 1969 році були володарями Кубка СРСР. Хотів би зазначити, що усі футболісти, яких життя розкидало по різних містах Львівщини та України залюбки відгукнулися на запрошення ветерана футбольної Львівщини Бориса Платонова і як кажуть у народі  – “тряхнули стариною”. Багатьом із них вже давно перевалило за 50-ть років, однак деякі із них не псували би гри навіть в командах майстрів. Востаннє на футбольному полі стрийського стадіону «Сокіл» подібний матч відбувався 19 жовтня 2014 року між ветеранами стрийської «Скали» та львівських «Карпат».

Гра розпочалася з атак підопічних Олександра Войтюка, які прагнули відкрити рахунок. Вже на 3-й хвилині першого тайму вони розіграли триходівку, яка завершилася взяттям воріт. Євген Михайлів виконав діагональну прострільну передачу на правий фланг на Бориса Платонова, який майстерно навісив у штрафний майданчик львів’ян, де першим на м’ячі був нинішній головний тренер стрийської «Скали» Роман Гнатів, який в один дотик головою переправив круглого у ворота і вивів свою команду вперед – 0:1. Ветерани львівських “Карпат” не знітилися і провели ряд атак, однак на висоті був страж збірної Львівщини В’ячеслав Левицький. І все ж навіть його відмінна гра не врятувала ветеранів збірної Львівщини від пропущеного м’яча. Сталося це на 16 хвилині після того як Юрій Шулятицький вивів на ударну позицію Володимира Уштана, після разючого удару якого рахунок зрівнявся – 1:1. А на 25 хв. Юрій Шулятицький перекинув м’яча через В’ячеслава Левицького та вивів ветеранів львівських “Карпат” вперед – 2:1. Слід зазначити, що гра тривала по 30 хвилин у кожному з таймів.

У другому таймі глядачі зуміли побачити лише один забитий м’яч. Сталося це на 55-й хвилині. Роман Гнатів після навісної передачі красиво головою переправив шкіряну “кулю” у ворота львів’ян і встановив остаточний рахунок – 2:2. Отож, основний час не виявив сильнішого і щоб виявити переможця матчу довелося пробивати серію післяматчевих 11-ти метрових ударів.  І тут вправнішими та точнішими виявилися ветерани футбольної Львівщини, які зуміли чотири рази вразити ворота, які захищав знаменитий Богдан Стронціцький (голи на рахунку – Ігоря Чурка, Бориса Платонова, Романа Гнатіва та Сергія Чорнія), схибив – Юрій Старовецький. Ветерани “Карпат” зуміли відповісти лише двома влучними ударами Володимира Уштана та Олега Яремчука. Не зуміли забити свої пенальті Валерій Доморадов, який влучив у поперечину та найкращий бомбардир львівських “Карпат” часів Незалежності України Андрій Покладок, удар якого парирував В’ячеслав Левицький. Отож, 4:2 – у серії 11-ти метрових на користь збірної ветеранів Львівщини, капітаном якої був Борис Платонов.

Усі, хто цього сонячного дня прийшов подивитися на гру відомих у минулому футболістів львівських “Карпат” та ветеранів збірної Львівщини отримали велику насолоду та гарний настрій на увесь тиждень. Побільше б таких матчів!