Три компанії отримали право реалізувати свої проекти з будівництва сміттєпереробних заводів у Львівській області

logo


 Конкурсна комісія з відбору інвестора для будівництва заводів з переробки відходів визнала переможцями всі три компанії, які брали участь у другому турі відбору.

Як передає кореспондент агентства “Інтерфакс-Україна”, таке рішення комісія оприлюднила на засіданні в середу.

Таким чином, компанії “Інвестиційно-екологічна компанія”, ТОВ “Глассворк текнолоджи” і ТОВ “Вейст менеджмент сістемс” отримали право реалізувати свої проекти.

У той же час голова комісії, заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Ірина Гримак повідомила журналістам після засідання комісії, що переможцям запропонують ще кілька земельних ділянок, де можливе будівництво комплексів з переробки відходів.

“У нас є ділянки- в Ніколаєвському, Сокальському, Яворівському, Дрогобицькому та Мостиському районах. Ділянок буде більше, щоб громади отримали шанс прийняти у себе інвесторів.”, – сказала І.Гримак.

За її словами, до 15 липня будуть проведені громадські слухання, і відбудеться узгодження проектів будівництва. Якщо цих термінів буде дотримано, то вже восени поточного року може розпочатися відведення земельної ділянки інвестору. І після цього протягом 2-3 років може бути побудований завод з переробки відходів.

Як повідомлялося раніше, до другого туру конкурсу з відбору інвестора на будівництво заводів з переробки відходів, оголошеного Львівською ОДА, пройшли три компанії.

Інвестиційно-екологічна компанія ІЕК претендувала на ділянку в селі Брониця Дрогобицького району та пропонувала побудувати там завод зі спалювання відходів. За даними представника компанії, в результаті термічної переробки відходів вироблятимуть електричну і теплову енергію. Компанія планує переробляти 115 тисяч тонн відходів на рік з 5 районів області – Дрогобицького, Саміорського, Старосамбірського, Сколівського та Турківського. Вартість заводу – 55-65 млн євро.

ТОВ “Вейст менеджмент сістемс” претендувало на ділянки біля Нового Роздолу в Миколаївському районі. У співпраці зі своїм польськими інвесторами компанія запропонувала побудувати завод з переробки відходів за технологією біосушки з подальшим виробництвом RDF-ПАЛИВО. Вартість заводу, здатного переробити 240 тис. тонн відходів на рік компанія оцінює в 89,5 млн євро.

На цю ж ділянку претендувала компанія ТОВ Обробка скла технології. За словами представника фірми, вона готова побудувати сміттєспалювальний завод, здатний прийняти 350 тис. тонн відходів на рік. Вартість заводу – 96,5 млн євро. Інвестори планують виробляти з відходів теплову та електричну енергію.