У Брюховичах почали сортувати сміття за європейськими стандартами

logo


05.01.2018, 10:20

Брюховичи, мусор, сортировкаЗ нового року в селищі Брюховичі Львівської області почали сортувати сміття в різнокольорових пакетах одноразового використання. Про це повідомляє “Львівська газета”. 

“Ми їздимо машиною селищем, збираємо сміття, натомість залишаємо господарям нові пакети для сортування. Далі зібране ще раз розсортовуємо і здаємо на переробку”, – розповів ініціатор проекту Bryukhovychi Green Life Арсен Олійник.

Мешканці отримують пакети трьох кольорів: зеленого (для скла), жовтого (для пластикової тари) та синього (для паперу). Разом з новими пакетами їм роздають докладну інструкцію щодо сортування. Такий метод збору сортованої сировини активісти запозичили з Італії. Брюховичі стануть одним із перших, а можливо, і першим населеним пунктом в Україні, мешканці якого сортуватимуть сміття за такою практикою. Гроші на реалізацію проекту у перші півроку: закупівлю пакетів, збір та вивіз сміття, – виділили місцеві підприємці. Тепер, за словами Арсена Олійника, проект є окупним.

Зібране здають на підприємства з переробки ТПВ у м. Львів. За останні півроку роботи пробного проекту з сортування вдалося зібрати близько 220 кубометрів сортованої мешканцями сировини, за яку отримали майже 2,5 тис. грн.. прибутку. Частину коштів ініціатори скерували на зняття незаконних рекламних оголошень зі стовпів ліній електропередач, іншу – на соціальні потреби мешканців Брюховичів.

Щоправда, кажуть активісти, за півроку існування проекту до нього вдалось залучити близько 33% мешканців, які стабільно сортують сміття.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне. Цю правку до Закону України “Про відходи” ухвалили ще 2012 року, однак на практиці має запрацювати тільки зараз. Відповідно до Угоди про асоціацію з Європейським Союзом, Україна має зобов’язання протягом найближчих 5-6 років упорядкувати поводження з відходами та привести законодавство у відповідність до європейських вимог.

С нового года в поселке Брюховичи Львовской области начали сортировать мусор в разноцветных пакетах одноразового использования. Об этом сообщает “Львовская газета”. 

“Мы ездим машиной по поселку, собираем мусор, взамен оставляем хозяевам новые пакеты для сортировки. Далее собранные еще раз рассортировываем и сдаем на переработку”, – рассказал инициатор проекта Bryukhovychi Green Life Арсен Олийнык.

Жители получают пакеты трех цветов: зеленого (для стекла), желтого (для пластиковой тары) и синего (для бумаги). Вместе с новыми пакетами им раздают подробную инструкцию по сортировке. Такой метод сбора сортированного сырья активисты позаимствовали в Италии. Брюховичи станут одним из первых, а возможно, и первым населенным пунктом в Украине, жители которого сортируют мусор по такой практике. Деньги на реализацию проекта в первые полгода: закупку пакетов, сбор и вывоз мусора, – выделили местные предприниматели. Теперь, по словам Арсена Олийныка, проект окупается.

Собранное сдают на предприятия по переработке ТБО в г. Львов. За последние полгода работы пробного проекта по сортировке удалось собрать около 220 кубометров сортированной жителями сырья, за которую получили почти 2,5 тыс. грн. прибыли. Часть средств инициаторы направили на снятие незаконных рекламных объявлений со столбов линий электропередач, другую – на социальные нужды жителей Брюховичей.

Правда, говорят активисты, за полгода существования проекта в нем удалось привлечь около 33% жителей, которые стабильно сортируют мусор.

Напомним, с 1 января 2018 года Украина обязалась сортировать весь мусор по видам материалов, а также разделять его на подходящее для повторного использования, для захоронения и опасное. Эту поправку в Закон Украины “Об отходах” приняли еще в 2012 году, однако на практике она должна заработать только сейчас. В соответствии с Соглашением об ассоциации с Европейским Союзом, Украина имеет обязательства в течение ближайших 5-6 лет упорядочить обращение с отходами и привести законодательство в соответствие с европейскими требованиями.