У Чорткові повернулися до генплану минулого століття

logo


21 Листопада 2016, 17:45

genplan-chortkova

Питання Генерального плану міста стало одним із ключових на останній сесії Чортківської міської ради. Річ у тім, що постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12 жовтня 2016 року визнано незаконним рішення міської ради № 327 «Про затвердження коригування генерального плану м. Чорткова, розробленого інститутом «Містопроект» м. Львів у 2007 році» через відсутність державної екологічної експертизи, що є обов’язковою умовою затвердження Генерального плану.

Так, як Генеральний план міста є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, який регулює стратегію планування та забудови населеного пункту, депутати своїм рішенням визнали чинним та продовжили термін дії існуючого Генерального плану м. Чорткова, розробленого Українським Державним Інститутом проектування міст «Дніпроміст» м. Київ у 1973 році.

Як з’ясувалося, питання до головного містобудівного документу Чорткова були давно. І навіть експертиза була, проте її висновки негативні та категоричні.

Як повідомляє екологічно-гуманітарне об’єднання «Зелений світ», ще 3 вересня 2010 року Чортківський районний суд постановив: «Визнати незаконним та скасувати рішення сесії Чортківської міської ради від 26 листопада 2009 року № 318 «Про затвердження Генерального плану міста Чорткова». Через три роки – 19 вересня 2013-го Львівський апеляційний адміністративний суд прийняв ідентичну постанову. У своїх рішеннях суди виходили з того факту , що проект Генплану ще у 2009 році отримав різко негативну оцінку державної екологічної експертизи – «більшість очікуваних впливів на довкілля характеризуються як екологічно не допустимі, документація робочого проекту підлягає корегуванню і доопрацюванню».

Основні зауваження експертів стосувалися розділу земельних ресурсів: встановлена розбіжність при обґрунтуванні площі міста – 632,5 га; не розглядаються шляхи утилізації та рекультивації території існуючого сміттєзвалища, не передбачено достатні заходи з питань охорони земель тощо.

По розділу використання водних ресурсів: схема водопостачання та каналізування міста не представлена, не передбачено будівництво очисних споруд дощових вод (дощові води будуть й надалі скидатися колектором у р. Серет), проектні рішення по водопостачанню та водовідведенню визнаються екологічно не допустимими.

По розділу впливу на атмосферне повітря: проектом передбачене винесення шкідливих виробництв та сміттєзвалища на території району Кадуб без врахування рози вітрів – вплив оцінюється як екологічно не допустимий. По розділу вплив на території та об’єкти природно-заповідного фонду – Генпланом не враховано (не відмічено) існуючі та перспективні до заповідання об’єкти ПЗФ, режими їх охорони та збереження.

Автор:

Репортер