У Держархіві Львівщини презентували виставку про кооперативне товариство “Дністер”(+фото)

logo
37778_u_derzharhivi_lvivwini_prezentuvali_vista.jpeg


У Держархіві Львівської області презентували виставку про кооперативне товариство “Дністер”. Її електронний варіант розмістили на веб – сайті архіву, офіційних сторінках “Державний архів Львівської області” і “Архіви Львівщини” та на офіційній сторінці групи “Державний архів Львівської області” у соціальній мережі Facebook. Про це повідомила директор Державного архіву у Львівській області Ірина Мартенс.

За її словами, на виставці представили найцікавіші документи з історії товариства: постанови статуту про Загальні Збори товариства “Дністер” (1910), статті “В справі закона про примусове обезпечення” (1921), “Обезпечайте своє движиме и недижиме майно в Товаристві взаємних обезпечень “Дністер” у Львові”, “Склад Надзірної Ради товариства “Дністер” м. Львова” (1933), “Скарга дирекції банку “Дністер” у Львові на відмову районного комісаріату учасників курсів, організованих українським товариством “Сільський Господар”.

Довідка:

Українське кооперативне страхове товариство “Дністер” засноване у Львові у 1892 році.За статутом було господарським об’єднанням взаємного типу.

7 грудня 1891 року “Дністер” отримав дозвіл Галицького намісництва на початок функціонування. Завдяки енергійній діяльності першого директора Ярослава Кулачковського (1893—1909), товариство перетворилося на одну з найповажніших страхових компаній Галичини. Від 1894 року при “Дністрі” існувало “Товариство взаємного кредиту”, що у 1896 році трансформувалося у “Краєвий союз кредитовий”. У 1929 році “Дністер” мав 1200 агентів та 95630 членів. У 1939 році його ліквідували органи радянської влади.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації


Реклама

А поділитися?