У держбюджеті не виділили грошей для монетизації пільг на проїзд у громадському транспорт

logo


В липні на Львівщині не вдастья запустити експеримент із монетизації пільг на проїзд у громадському транспорті. Про це голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин сказав ZAXID.NET.

За словами Олександра Ганущина, з держбюджету досі не виділили суму, необхідну для надання адресної допомоги пільговикам, за рахунок якої вони могли б оплачувати проїзд у транспорті. А грошей обласного бюджету для цього не вистачить.

«За законом України, якщо держава надала пільги, то вона має надати джерело їх фінансування. Але впродовж останніх двох років цю функцію просто перекинули на місцеву владу. Зрозуміло, коли мова йде про 500 тис. пенсіонерів і ще 200 тис. інших категорій, говорити, що кожному перевізнику ми погасимо його витрати, – це ілюзія. Останні два роки ми працювали на рівні такої дрібної згоди, мовляв – возіть, а ми вам дамо 15 млн грн на рік, хоч цього і не достатньо. Зараз же держава сама заговорила про те, що пільги треба монетизувати – видати кожному пільговику певну суму на місяць і хай витрачає її так, як вважає за потрібне. Але досі на це не передбачено грошей у держбюджеті», – заявив Олександр Ганущин.

До слова, якщо кожному пільговикові Львівської області почати виплачувати з липня хоча б по 100 грн на місяць, то лише за перший місяць монетизації на це потрібно понад 7 млн. грн. А, як повідомляв ZAXID.NET, у травні Львівська обласна рада передбачила 15 млн грн на компенсацію перевізникам за пільговий проїзд. Цю суму заклали до кінця 2017 року.

Також Олександр Ганущин зазначив, що досі не розроблено механізму виплати цих коштів пільговикам.

«Нема ні обіцяних грошей, ні механізму їх сплати. Має бути вирахувана конкретна сума, яку б перевели у встановленому порядку на кожного пільговика, або частини пільговиків. Я не бачу жодних дій у цьому напрямку і та змін до державного бюджету, які б це зробили можливим», – заявив Олександр Ганущин.

Нагадаємо, у березні перевізники Львівщини заявили про те, що з квітня суттєво обмежать рух пільговиків на міжміських та приміськах маршрутах – безоплатно перевозити вони погоджуються лише інвалідів І групи та учасників бойових дій. За словами перевізників, через велику кількість пільговиків вони не можуть навіть заробити на зарплату водіям.

Пізніше голова ЛОДА Олег Синютка домовився з перевізниками про те, щоб вони до 1 липня продожили безоплатно перевозити пільговиків, а після 1 липня пільги монетизують, надаючи пільговикам адресну фінансову допомогу.

Зазначимо, що на Львівщині є близько 714 тис. пільговиків, а це третина населення області.