У Дрогобичі від моніторингового комітету з попередження корупції вимагають конкретних справ

logo


середа, 27 липня, 2016, 12:37
Львів

У Дрогобичі від моніторингового комітету з попередження корупції вимагають конкретних справ

Учора, 26 липня, у світлиці Дрогобицької міської ради відбувся круглий стіл, на якому було підбито підсумки діяльності моніторингового комітету з раннього попередження корупції.

Керівник моніторингового комітету Богдан Юзефів, зокрема, зазначив, що незважаючи на декларації влади щодо прозорості, все ж відчувався спротив чиновників діяльності комітету. Хоча моніторинговий комітет подавав багато пропозицій до регламентів ради і виконкому та положень про постійні депутатські комісії, та враховано лише одну – щодо конфлікту інтересів.

У багатьох питаннях влада Дрогобича і далі залишається закритою, каже Богдан Юзефів. Одним із важливих надбань діяльності моніторингового комітету він назвав знання, здобуті молоддю та громадськістю Дрогобиччини на тренінгах та семінарах, які проводилися за сприяння Міжнародного фонду «Відродження». Підтримка проекту засобами масової інформації сприяла привертанню уваги громадськості до теми корупції, що теж є немаловажним фактором.

Із презентацією «Як зробити антикорупційний контроль органів самоврядування доступним кожному мешканцю» перед учасниками підсумкового круглого столу виступив директор КУ «Інститут міста Дрогобича», експерт Володимир Кондзьолка. Серед тем презентації – 1) прояви корупції у самоврядуванні, 2) проблеми моніторингу виділення землі, 3) чому громадськості складно контролювати органи влади, 4) що необхідно запровадити у самоврядуванні, 5) програмний метод адміністрування комунальними ресурсами, 6) система управління якістю надання публічних послуг та інші теми.

Володимир Кондзьолка розповів, з якими труднощами зустрілися учасники моніторингового комітету в процесі своєї діяльності і запропонував нові форми роботи щодо запобігання корупції в органах місцевого самоврядування.

Півторагодинний круглий стіл проходив досить жваво, виникали дискусії та суперечки. Участь в них взяли депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, депутат Дрогобицької міської ради, член земельної комісії Роман Муль, депутат Східницької селищної ради Наталія Федьків, представники Товариства «Просвіта» Михайло Ваврин, громадських організацій «Меч Арея» Леонід Федевич, «Галицька Варта» Олег Дьорка, «Дрогобицька громада» Андрій Сливка, громадські активісти Хосе Турчик, Йосип Дяків, Василь Дмитришин, Андрій Константінов. Виступили і працівники правоохоронних органів – прокурор Дрогобицької місцевої прокуратури Андрій Мельник та старший оперуповноважений відділу економіки Дрогобицького міського відділу ГУ Національної поліції у Львівській області Роман Дяк.

Громадський активіст Хосе Турчин, зокрема, зазначив, що позитивні зміни від діяльності моніторингового комітету помітні. Хоча і зараз є факти намагання пришвидшити «вирішення» питань у міській раді, але вони спорадичні. Попередню ж владу Дрогобича громадський діяч назвав «відкритим бандитизмом».

«Моніторинговий комітет зробив велику роботу, запропонував, що треба змінити. Але міська рада, якщо не хоче нічого міняти, то й не буде», – сказав на завершення свого виступу Хосе Турчик.

«Має бути не пуста балаканина, а конкретні дії, конкретні кроки, – висловив незадоволення діяльністю моніторингового комітету депутат Львівської облради Михайло Задорожний. – Я був присутній вже не на одному вашому круглому столі і чую тільки слова, слова, слова. А чому не подаєте до суду, не скасуєте рішення хоча б однієї сесії, проекти яких не були оприлюднені згідно з чинним законодавством за 20 днів до розгляду?».

Михайло Задорожний вважає, що для початку необхідно розробити і подати на розгляд міської ради два положення – щодо землі і комунального майна. За результатами голосування можна буде зробити висновок чи хочуть депутати щось змінювати у цій царині, чи залишати все так як є.

Про нефаховість дрогобицьких посадовців, небажання їх дотримуватися букви та духу закону говорив просвітянин Михайло Ваврин. «Бо як інакше назвати внесення питань на сесію з голосу?, – сказав М.Ваврин. – Тільки на останній сесії було внесено 7 питань з голосу».

Про проблеми зі східницькими джерелами розповіла депутат Східницької селищної ради Наталія Федьків, про систему управління якістю надання публічних послуг ISO говорив Андрій Константінов, тему корупції в лісівництві заторкнув Василь Дмитришин, про корупційні діяння з реконструкцією стадіону та про жахіття в парку на вулиці Трускавецькій розповідав Йосип Дяків.  А воїн АТО, учасник ГО «Меч Арея» із Трускавця (організація об’єднує учасників АТО) Леонід Федевич зупинився на моральних аспектах корупції та її подолання.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.