У двох найпопулярніших серед львів’ян озерах епідеміологи виявили загрозу для життя

logo


26.07.2017 15:50

У двох найпопулярніших серед львів'ян озерах епідеміологи виявили загрозу для життя
За прогнозами синоптиків, у найближчі дні буде гаряче – температура добігатиме до +35, а якщо і спадатиме, то до +30. Тож не дивно, що люди шукатимуть прохолоди, вирушаючи до водойм. Проте на двох озерах Львівської області виявили збудників вкрай важкого і небезпечного для життя захворювання, пише Експрес.

Йдеться про озеро Молодіжне, що в Перемишлянах, та озеро Альбатрос, що в селі Воля- Гамулецька у Жовківському районі. Ці місця, попереджають в обласному лабораторному центрі, небезпечні для відпочивальників.

“Людей, які відпочивають біля цих озер, купаються чи ловлять рибу, – каже Леся Мишковська, лікар-епідеміолог відділення особливо небезпечних інфекцій центру, – просимо утриматись від їх відвідування”.

Як з’ясовується, у червні фахівці обласного лабораторного центру перевірили 15 озер рекреаційного призначення і в одному з них виявили лептоспіри. Це, власне, було озеро Молодіжне. А в липні зразки води відібрали для дослідження ще в п’яти озерах (у Молодіжному 

повторно) і у двох виявили цю інфекцію – в тому ж таки озері Молодіжне та озері Альбатрос.

Нагадаємо, що йдеться про лептоспіроз – небезпечну хворобу, яка починається гостро, подібно до грипу, з високої температури (39 і вища), а один з основних симптомів – сильний біль у литкових м’язах.

– Джерелом цієї інфекції є гризуни – миші, щури, борсуки, ондатри, а також свинi, велика рогата худоба, собаки, лисицi, якi видiляють лептоспiр у довкiлля, – додає епідеміолог Леся Мишковська. – Якщо їхня інфікована лептоспірами сеча потрапляє у водойму, через слизову оболонку очей, рота, ушкоджену шкіру людина можна заразитися.

– Тому одна з назв лептоспірозу – щуряча хвороба або водяна гарячка, – доповнює Iрина Кулiш, лiкар-епiдемiолог. – Як правило, через 7 – 14 днiв пiсля зараження (iнкубацiйний перiод може тривати вiд 1 до 20 дiб) людина раптово вiдчуває сильне нездужання – її лихоманить від високої гарячки, настає загальна слабкiсть, дошкуляють сильний біль голови, нудота, блювання. Досвiчений лiкар зверне увагу i на такi характернi ознаки, як почервонiння й одутлiсть обличчя, почервонiлi очi… Збудники та їх токсини спричинюють патологiчнi змiни в нирках, ураження печiнки (часто з жовтяницею), нервової системи. Тож за перехворiлими роками наглядають iнфекцiонiст, терапевт, нефролог, окулiст, невролог. Що ранiше “викрито” iнфекцiю, то бiльше у хворого шансiв на одужання.

Щоб уникнути цього захворювання, радять лікарі, відмовтеся від звички пити з “диких” джерел, їсти немитi продукти чи мити їх і посуд, а також купатися у неперевірених водоймах.

Ірина ШЕЛУПЕЦЬ, Ірина КОНТОРСЬКИХ

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть Сtrl + Enter