У Галицький національний парк зі Львова передали червонокнижних птахів

logo


На підставі ухвали Залізничного районного суду Львова із Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру до Галицького національного природного парку (Івано-Франківська область) передали червонокнижних птахів

Про це повідомляє сайт Державної екологічної інспекції у Львівській області. Передача орлана-білохвоста, орла-могильника та 2 канюків степових відбулася вчора, 26 липня, за участі представників Держекоінспекції у Львівській області, Львівського клубу орнітологів та директора Галицького НПП. Птахів передали на підставі ухвали Залізничного районного суду м. Львова, досі вони перебували у Львівському міському дитячому еколого-натуралістичному центрі.

Стан  здоров’я птахів задовільний, вони середньо вгодовані, видимих пошкоджень немає.

Цих птахів у листопаді 2013 року працівники Держекоінспекції спільно з правоохоронними органами, ЗМІ та громадськими активістами вилучили в центрі Львова, де їх незаконно утримували в неволі.

Орлан-білохвіст (Haliaeetus albicilla) – птах ряду Соколоподібних родини Яструбових. Один із найбільших представників хижих птахів Євразії, розмах його крил досягає 2,5 м. Характерною рисою виду є білий хвіст у дорослих особин (у молодих птахів забарвлення хвоста буре). Мешкає в прибережних лісах, поблизу водойм, багатих рибою. Гнізда влаштовує на високих деревах, подалі від людей. У більшості районів мешкання є рідкісним. У середині XX сторіччя чисельність орлана-білохвоста драматично скоротилася внаслідок переслідування з боку людини та отруєння птахів отрутохімікатами. Протягом останніх декількох десятиліть чисельність у багатьох країнах частково відновилася. В Україні осілий, кочовий, перелітний птах.

Орлана-білохвоста занесено до усіх трьох видань Червоної книги України (1980, 1994, 2009). В останньому виданні (2009) його віднесено до категорії «рідкісний». Вид занесено до Червоного списку МСОП (2000, статус – найменший ризик) та Європейського Червоного списку (статус – рідкісний). Включено до Додатка І Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що знаходяться під загрозою зникнення (Конвенція СІТЕС, 1973), Додатка II Конвенції про охорону дикої флори і фауни та природних середовищ існування в Європі (Берн, 1979), Додатків I і II Конвенції про збереження видів диких тварин, що мігрують (Бонн, 1979).

Канюк степовий, або курганник (Buteo rufinus) – вид птахів родини Яструбові (Accipitridae) ряду Соколоподібні (Falconiformes). В Україні гніздовий, мігруючий, зимуючий вид.

Найбільший серед канюків. Маса тіла: біля 1,5 кг, довжина тіла: 500–650 мм, розмах крил: 1260–1550 мм. У дорослого верх рудувато-бурий, голова, воло і груди вохристі, черево темне, хвіст світло-рудий. Низ тіла рудуватий, із темними поздовжніми плямами на горлі і грудях та рудими поперечними смугами на череві або білуватий з бурими плямами. Від інших птахів роду Buteo в польоті легко відрізняється за білою плямою при основі махових (знизу). Молодий птах рудіший, хвіст смугастий.

Вид включено до Червоної книги України (1994, 2009), до Конвенції з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES) (Додаток ІІ), Боннської (Додаток ІІ) та Бернської (Додаток ІІ) конвенцій.

Орел-могильник або просто могильник (Aquila heliaca) – вид орлів (Aquila) родини яструбових (Accipitridae). Один з 9 видів роду; один з 5 видів роду у фауні України.

Це великий хижий птах, що мешкає в змішаних і широколистяних лісах і полює на відкритому просторі. На півночі мігруючий, на півдні – осілий або кочуючий.

Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES) (Додаток ІІ), Боннською (Додаток І) та Бернською (Додаток І) конвенціями. Внесений до Червоної книги України (1994, 2009) (статус – рідкісний).

Loading…

lito1

Loading…