У Гарнізонному храмі Львова освятили та встановили прапор Спілки Української Молоді

logo


У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відбулась церемонія освячення прапора Спілки Української Молоді. Про це інформує спілчанський сайт. Символічно, що чин освячення відбувся у День Державного Прапора та напередодні Дня Незалежності нашої Вітчизни. Ця подія зібрала спілчан із різних куточків світу, а також членів Світової Управи СУМ, друзів та прихильників організації.

Упродовж понад 90-літньої історії своєї діяльності Спілка Української Молоді ставила собі за мету виховання патріотів — борців за волю та незалежність України. Тому, освячуючи свої прапори, сумівці з різних куточків світу присягали віддати всі свої сили, щоб згодом занести ці стяги на Батьківщину — Вільну Україну.

Прапор, встановлений у Гарнізонному храмі Львова, є об’єднаним символом усіх тих сумівських прапорів, які було освячено від часу відновлення у 1946 році СУМ в діаспорі, і призначено для Вільної України. Чин освячення здійснив настоятель гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла о. Степан Сус. Йому співслужили отці-сотрудники та священик з Великої Британії о. Давид Сеник, який свого часу очолював осередок СУМ в Римі (Італія).

Вітаючи сумівців із цією визначною подією, отець Степан Сус побажав їм мужності та єдності у справі служіння Богові та Україні.

Встановили прапор СУМу поруч зі стягами сучасних українських військових формацій. У такий спосіб було вшановано сумівців, які брали участь у боротьбі за незалежність України, а також тих, які нині захищають її суверенітет та територіальну цілісність на сході держави.

Прапор СУМ має вигляд прямокутного полотнища синьої барви. На одному його боці зображено емблему Спілки — три літери СУМ, сплетені у вигляді тризубу. На другому — образ небесного покровителя СУМ святого архистратига Михаїла і напис “БОГ і УКРАЇНА”, який є гаслом організації.

Встановлений у храмі Прапор СУМ зберігатиметься там постійно.

Довідка

Спілка Української Молоді — молодіжна виховна організація, яка займається вихованням молоді на християнських та патріотичних засадах. Заснована у 1925 році в Києві. У березні 1930-го її лідерів було засуджено на харківському процесі СВУ-СУМ. У 1946 році діяльність СУМ відновлено в повоєнній Німеччині. Відтоді організація поширює свою працю на різні країни світу в Західній Європі, Північній і Південній Америці та Австралії.

Нині СУМ є однією з найбільших українських молодіжних організацій діаспори, а її члени — впливовими громадськими діячами.

Вагомий внесок у формування виховної системи організації зробив професор Григорій Ващенко, який вважається засновником школи національного виховання. Для потреб СУМу Г. Ващенко написав головну свою працю “Виховний ідеал”.

На теренах повоєнної України перші підпільні групи Спілки Української Молоді відновили свою діяльність в 1948-му та 1972 році. Однак, їх було викрито, а спілчан засуджено на різні терміни ув’язнення. 

В Україні відновлена СУМ діє з 1989 року.

Юрій ЗАРУЦЬКИЙ.

Львівська область. 

Фото з сайту https://cym.org.