У яких містах опиниться львівське сміття, і що їм обіцяють натомість

logo


Приймати відходи зі Львова зголосилися 19 полігонів, на умовах, що міста, де вони знаходсять отримають додаткові кошти для свого розвитку.фото: mistovechirne.in.ua

фото: mistovechirne.in.ua

Повний перелік полігонів, з якими укладатимуться угоди викладений у Меморандумі між Львіською ОДА, обласною та міською радами, міськрадами 19 міст області, де ці сміттєзвалища знаходяться. Загалом вони зможуть приймати близько 580 тонн сміття на добу – майже стільки щодня продукують львів’яни.

У додатку до меморандуму розміщено проект пропозицій від міст, що прийматимуть сміття. Він включає суми очікуваного фінансування на 2017-2018 і уже нараховує понад 207 млн грн на два роки. У 2017 році запланували виділити 100 млн. грн: 30 з обласного і 70 із міського бюджету Львова. 

Рекультивація полігонів

Провести відповідні роботи планують у Буську, Дрогобичі, Жидачеві, Перемишлянах, Старому Самборі, Сокалі та Червонограді. Містам для рекультивації потрібні суми від 200 тис. грн. до 30 млн грн.

Будівництво полігону

Запланували у Великих Моставх, Золочеві та Радехові. На ці роботи просять від 10 до 30 млн грн кожне місто.

Борислав

Подав свої пропозиції на 18 млн грн. На ці кошти хочуть придбати екскаватор та спецтехніку «Кріт», реконструювати водопровідні мережі, капітально відремонтувати ліфти та дороги. 

Буськ

Просить 5 млн грн на закупівлю спецавтомобіля для збору сміття, реконструкцію дороги у Буську та Верблянах. 

Дрогобич

Заявили про протребу в 37,3 млн грн. Крім рекультивації полігону просять кошти на закупівлю спецтехніки: бульдозера, екскаватора та  двох автомобілів для збору сміття. 

Жидачів

Просить 3,6 млн грн на спецавто для збору сміття та бульдозер.

Миколаїв

На майже 27,5 млн грн планує переобладнати свій полігон для сміття: встановити сміттєсортувальну лінію, систему відеообладнання, ваги та освітлення, а також придбати грейдер, спецавто для збору сміття, побудувати систему для контролю якості підземних вод. 

Мостиська

Просять 1 млн грн на вуличне освітлення у с. Липники по вул.Шевченка та с.Стрілецьке по вул. Зеленій. Частину коштів планують витратити на огорожу для міського полігону. 

Новояворівськ

11,6 млн. грн. планують витратити на купівлю спецавто для збору сміття, доопрацювання проекту сміттєвого полігону. Половину коштів хочуть спрямувати на капремонт каналізаційного колектора та реконструкцію каналізації. 

Перемишляни

Крім проекту рекультивації полігону та самої рекультивації хочуть придбати спецавто для збору сміття. Загалом планують отримати 11,6 млн грн. 

Самбір

На 6 млн грн хочуть придбати сміттєсортувальну лінію, а ще 200 тис. грн витратити на облашутування міського парку. 

Старий Самбір

Планує відремонтувати дорогу до полігону та придбати трактор. На це разом із рекультивацією полігону просять 1,3 млн грн. 

Сокаль 

Загалом планує отримати 12,5 млн грн на поточний ремонт дороги Сокаль-Стоянів, придбання спецавто для збору сміття, бульдозера та сміттєвортувального комплексу. 

Червоноград

Заявив про потребу в 15 млн грн. Третина з них – на рекультивацію сміттєзвальща, ще 6 млн – на сміттєвортувальну лінію, а 4 млн грн — на заходи з розвитку міста. 

Міста Белз, Броди, Рава-Руська, Стрий свої запити поки не сформували. 

Як повідомляло Tvoemisto.tv, підписанням меморандуму планують вирішити проблему з вивезеннями сміття зі Львова до того часу, поки місто не збудує сміттєпереробне підриємство. 

Підготувала Зоя Красовська

Фото авторки та з відкритих джерел