У Львівській обласній раді звільнили першу заступницю голови

logo
79793_u_lvivskij_oblasnij_radi_zvilnili_pershu_.jpeg


Першу заступницю голови обласної ради від “Самопомочі” Парасковію Дворянин усунули з посади, назвавши її роботу незадовільною. Вона називає це реакцією на політичну позицію “Самопомочі”.фото: lviv.web2ua.com

фото: lviv.web2ua.com

Відповідне рішення ухвалили на позачерговій сесії обласної ради сьогодні, 5-го квітня.

У своєму звіті Дворянин розповіла про роботу у профільних напрямках, переважно у сфері освіти, медицини і соціального захисту. Вона одразу ж повідомила, що їй відомо про підготовку рішення щодо її усунення із посади. “Рік тому я почала зазнавати тиску і чути натяки, що мене звільнять. Мені казали, що до мене як до першого заступника немає жодних зауважень. Не так голосує “Самопоміч”, – повідомила перша заступниця. – В жодному законі не написано, що я маю робити, аби переконувати фракцію бути “слухняною”. На запитання депутатів вона запевнила,що нібито тиском на фракцію зацікавилися певні правоохронні органи. Але конкретизувати, які саме, не стала. 

Критикували звіт заступниці депутати БПП, “Напродного контролю”, “Укропа” та “Громадянської позиції”. Обранці дорікали, що “Самопоміч” використовує зустрічі у громадах для власного піару, а звинувачення у корупції спрямовує виключно на своїх опонентів. “Ми почули у звіті, ніби програми розроблялися “Самопоміччю”. Але ми знаємо, що програми не існують поза бюджетом, за який “Самопоміч” не голосувала”, – сказав у своєму виступі депутат від “Громадянської позиції” Сергій Касян. 

На закиди щодо неучасті у голосуванні за бюджет, Дворянин відповіла, що на той момент фракція реагувала на події у Львівській міськраді. 22-го грудня там відбувалися сутички між муніципальною поліцією та противниками створення сміттєсортувальної лінії на Рясному-2. 

Пропозицію визнати роботу Дворянин незадовільною та звільнити з посади на сесії озвучив голова фракції “Укроп” Петро Жукровський. Депутати від “Свободи” та “Батьківщини” в обласній раді критикували як і саме питання відсторонення першої заступниції , так і участь “Самопомочі” у коаліції з БПП. В “Свободі” також заявили, що принципово не братимуть участі у голосуванні за звільнення Дворянин з посади. 

За визнання незадовільною роботи першої заступниці та розгляд питання про її звільнення проголосували 55 депутатів із 75: повним складом присутніх – БПП, “Батьківщина”, “Громадянська позиція”, “Укроп”, “Народний контроль”, Народний Рух України, Радикальна партія Олега Ляшка та позафракційний депутат. “Свобода” утрималася, “Самопоміч” не голосувала. В результаті таємного голосування вцілому за це рішення проголосували 53 депутати, проти – 3, утрималися – 7. 

Парасковія Дворянин залишається депутатом обласної ради. У своєму підсумковому виступі своє звільнення вона назвала розправою за її політичну позицію.

Підготувала Зоя Красовська,фото авторки


Реклама

А поділитися?