У Львівській політехніці адаптували фільм для незрячих

logo
119593_u_lvivskij_politehnici_adaptuvali_film_dl.jpeg


10.08.2017, 12:32

Львовская политехника, незрячие, фильмПерший повнометражний фільм адаптували для незрячих фахівці Львівської політехніки. Про це повідомляє прес-служба НУ “Львівська політехніка”.

Фільм покажуть у Луцьку, сьогодні, 10 серпня в кінокомплексі культурно-розважального центру “Адреналін Сіті”.

До перегляду буде представлено кінострічку “Щоденник пам’яті” – одну з чотирьох в Україні з тифлокоментуванням – стислим закадровим описом візуальної частини фільму. Тифлокоментування існує у світовій практиці вже понад 30 років, але в Україні такі проекти почали запускати лише в 2013 році.

Над адаптацією художнього фільму “Щоденник пам’яті” працювала творча група у складі: Олександри Бонковської (автор аудіодискрипції та диктор), Юрія Саєнка (звукооператор), Оксани Потимко (консультант, керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету “Львівська політехніка”). Програмний комплекс, який допомагає у створенні тифлокоментарів для фільмів, розробив кандидат технічних наук, асистент кафедри інформаційних систем та мереж Львівської політехніки, паралімпійський чемпіон з фехтування Андрій Демчук.

Первый полнометражный фильм адаптировали для незрячих специалисты Львовской политехники. Об этом сообщает пресс-служба НУ “Львовская политехника”.

Фильм покажут в Луцке сегодня, 10 августа в кинокомплексе культурно-развлекательного центра “Адреналин Сити”. К просмотру будут представлены киноленту “Дневник памяти” – одну из четырех в Украине с тифлокомментированием – сжатым закадровым описанием визуальной части фильма. Тифлокомментирование существует в мировой практике уже более 30 лет, но в Украине такие проекты начали запускать только в 2013 году.

Над адаптацией художественного фильма “Дневник памяти” работала творческая группа в составе Александры Бонковский (автор аудиодискрипции и диктор), Юрия Саенко (звукооператор), Оксаны Потимко (консультант, руководитель Ресурсного центра образовательных информационных технологий для лиц с особыми потребностями Национального университета “Львовская политехника”). Программный комплекс, который помогает в создании тифлокомментариев для фильмов, разработал кандидат технических наук, ассистент кафедры информационных систем и сетей Львовской политехники, паралимпийский чемпион по фехтованию Андрей Демчук.


Реклама

А поділитися?