У Львівському аграрному університеті вивчають механіку за допомогою рухомих стендів

logo


У четвер, 14 грудня, у приміщенні Львівського національного аграрного університету презентували сучасну лабораторію автомобільних конструкцій. Схожої навчальної бази, яку облаштували на факультеті механіки та енергетики, в Україні немає. Адже кожен її стенд демонструє, як працюють усі системи в машині. При вході до лабораторії розташований механізм, який демонструє гальма вантажівки під час зменшення швидкості та гальмування. Таку конструкцію викладачі університету створювали 4 місяці.

«Ця система складається із баків, у яких є повітря. На практичних чи лабораторних заняттях студенти вивчають і апаратурне облаштування цієї гальмівної системи, і діагностують, а ще виявляють несправності», – пояснив старший викладач кафедри тракторів та автомобілів Олег Сукач.

Ще у лабораторії показують, якою є електропроводка машини, а також заводять двигун автомобіля. У іншій лабораторії студенти вивчають, як в автомобілях працює система клімат-контролю чи скільки пального авто витрачає за певний час.

«Зараз викладачеві не потрібно показувати на малюнках чи плакатах, як функціонують системи авто. Він може привести студента до цих дошок, запустити їх, навіть зімітувати якусь помилку», – пояснив студент-шестикурсник Ілля Павлюк.

У межах навчального курсу старшокурсники ще й моделюють різні частини автомобілів на комп’ютерах: від дисків на колесах до двигунів. А вже тоді, орієнтуючись на 3D-зображення, пробують створювати деталі, якими можуть доповнити стенди у лабораторіях.

«Ідея створення таких лабораторій виникла тоді, коли ми побували в академії «Мехатроніка», що розташована в Познані. Наші викладачі, які впродовж півроку перебували там на стажуванні, подивилися, як роблять навчальні стенди для тих студентів, які навчаються на спеціальності «Автомобільний транспорт», і перенесли цей досвід у стіни нашого вишу», – розповів декан факультету механіки та енергетики Степан Ковалишин.

Дві лабораторії у Львівському національному аграрному університеті допомогли обладнати польські, шведські та італійські партнери. Облаштування навчальних приміщень обійшлося у понад 1 млн грн.