У Львівському історичному музеї відкриють виставку «Апостол душпастирства мігрантів»

logo


potochnyak v26 жовтня о 15.00 у Львівському історичному музеї (м. Львів, пл. Ринок, 6, третій поверх) відбудеться відкриття виставки «Апостол душпастирства мігрантів». Експозиція присвячена вшануванню пам’яті координатора для українців Італії, секретаря Пасторально-міграційного відділу Української Греко-Католицької Церкви ‒ отця Василя Поточняка (1974 – 2015 рр.). Про це повідомляє Інформаційний ресурс УГКЦ.

Мета виставки ‒ показати багатогранність душпастирської праці духівника за кордоном: від створення церковних громад мігрантів до відстоювання їх трудових прав на чужині, підтримки рідної мови, традицій, пропагування української культури в світі.

На виставці представлено близько 300 пам’яток. Матеріали, які передали Музею родина отця Василя Поточняка (сестри Світлана і Ніна), Пасторально-міграційний відділ УГКЦ (владика Йосиф (Мілян) та отець Андрій Гах), представники церковних громад Італії (Брешії, Болоньї, Риму, Реджіо-Емілії та Мілану), приватні особи ‒ знайомі, друзі, сподвижники отця Василя Поточняка.

Головним експозиційним матеріалом стали документи, світлини, особисті речі, священичий одяг, ікони, міграційна періодика, релігійна література, предмети побуту, сувеніри з подорожей, подарунки та багато інших речей.

Експонати виставки утворюють три головні комплекси:

– дитинство, навчання і душпастирська праця у Дрогобицькій духовній семінарії;- координаторство українських громад Італії;- духовне служіння отця Василя на посаді секретаря Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Перший комплекс пам’яток відображає дитячі роки отця Василя, формування національної та духовної свідомості, навчання у Люблінській духовній семінарії (участь у театральних виставах, та спів у хорі «Мойсей»), перші кроки у душпастирському служінні (дияконські та ієрейські свячення у рідному селі Лімна), викладацька праця у Дрогобицькій духовній семінарії (проведення духовно-відпочинкових літніх таборів для молоді «Сарепта», започаткування та видання молодіжного християнського часопису, місячника «З любов’ю ‒ у світ», заснування молодіжного братства та молодіжного церковного хору «Відлуння».

Тема координаторства українських громад Італії висвітлює різнобічну діяльність отця Василя Поточняка. Зокрема, створення понад 70 церковних громад у містах Італії, заснування християнського часопису «До Світла», паломництво святинями Італії та Європи з українськими громадами, заснування міжнародної пішої прощі мігрантів «Самбір-Зарваниця», опіка культурним та громадським життям трудових мігрантів (проведення Форумів Українців Італії, заснування «Дня матері», участь у виборах 2004 та 2006 років, активна духовна і фінансова підтримка Помаранчевої революції в Україні, видання «трудової» поезії (поезія мігрантів), відзначення усіх українських національних свят та збереження наших традицій за кордоном.

Третій комплекс матеріалів представляє роботу отця Василя на посаді секретаря Пасторально-міграційного відділу УГКЦ, акцентує на основних заходах, які проводив відділ (конференції, місійні поїздки, видання релігійної літератури). Завершальний акорд виставки ‒ пам’ятки, які показують незламну силу духу отця на шляху боротьби з важкою хворобою.

Окремим експозиційним комплексом представлено фрагменти пересувної виставки «Наші в Італії», яку отець Поточняк організовував в Римі з метою ознайомлення з реальним становищем українського заробітчанства в Італії. Це перша і єдина виставка документів, матеріалів, взірців прикладної та поетичної творчості, світлин про життя, свята та будні українських трудових мігрантів у Італії.

Дирекція Музею та працівники Відділу висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до створення виставки.

Виставку можна оглянути до середини грудня 2017 року щодня, крім середи.