У львівському Свято-Георгіївському храмі відзначать річницю перебування Тихвінської ікони Богородиці

logo
u_lvivskomu_svjato_georgijivskomu_hrami_vidznachat_richnicju_perebuvannja_tihvinskoji_ikoni_bogorodici.jpg


Сьогодні, 8 липня, у кафедральному Свято-Георгіївському храмі Львова УПЦ розпочинаються святкування, присвячені чудотворній Львівській-Тихвінській іконі Пресвятої Богородиці, яка у далекому 1905 році прибула зі Святої гори Афон до Львова.

11

З цієї нагоди відбудеться Всенічне бдіння з Афонською літією, акафістом та молебним співом до Пресвятої Владичиці. Початок о 16.30.

Про це повідомляє сайт Духовна велич Львова.

А у суботу, 9 липня, о 9.00, святкування продовжаться Архиєрейською Божественною Літургією.

Звершити Богослужіння прибудуть до Львова ієрархи Української та Польської Православних Церков: митрополит Хустський і Виноградівський Марк, митрополит Білоцерківський та Богуславський Августин, архиєпископ Люблінський і Холмський Авель, архиєпископ Мукачівський і Ужгородський Феодор, архиєпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, єпископ Львівський і Галицький Філарет, а також численне духовенство Львівської та інших єпархій УПЦ.

Довідка

Історія Тихвінської ікони Богородиці оповита таємницями. Згідно з Церковним Переданням,  цей образ Богоматері написав сам апостол Лука. До ІV століття ікона перебувала в Антіохії, після чого була перенесена до Константинополя. Пізніше, незадовго до падіння столиці, ікона зникла і була знайдена на річці Тихвінці, поблизу берегів міста Тихвін. З того часу ікону стали іменувати Тихвінською, а її шанування розповсюдилося всім світом. Однією із чудотворних копій цієї ікони став образ Богоматері, які був написаний для Іллінського скита, що на Святій Горі Афон. До Георгіївської церкви Львова копію чудотворної ікони привезли у 1905 році і з того часу цю святиню вшановують православні львів’яни.

Loading…

lito1

Loading…

А поділитися?