У Львові активісти перевіряють пологові відділення

logo
37816_u_lvovi_aktivisti_perevirjajut_pologovi_v.jpeg


У Львові активні жінки зініціювали зміни у пологовій медицині. Депутати та чиновники, спільно із жінками, відвідують медичні установи та перевіряють їх стан. Спеціальна комісія буде напрацьовувати механізми покращення умов у цих медзакладах.

Депутатській комісії провели екскурсію та продемонстрували умови у пологовому віділенні 3-ої міської клінічної лікарні на вул. Рапопорта. Майбутня мама Світлана народжує тут удруге і на умови не скаржиться: «Взагалі чудово, тут мені подобається, і раніше було добре, а зараз ще краще».

Основними проблемами породіль у Львові активісти називають: недобросовісний медперсонал та некомфортні умови.

Активіст ГО «Батьки в дії» Мар’яна Кузько розповідає: «Ми опитали більше ніж 600 жінок, і багатьох турбує матеріально-технічний стан будівель, а також якість надання послуг».

Чиновники запевняють, що на пологові будинки щорічно виділяють кошти та замінюють обладнання. 

«Минулого року вдалося залучити гроші з бюджету. В результаті і один, і другий пологовий отримали обладнання на два з половиною мільйони – це сучасні кювези та фотолампи. Цього року оновили наркозні апарати, та апарати штучної вентиляції легень», – повідомив начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб. 

Першочергово комісія має на меті налагодити діалог між медиками та матерями, а також перейняти досвід в інших регіонів.

«Нашою комісією заплановано виїхати в Луцький пологовий будинок. Ми знаємо, що у них є проект, який підтримав уряд США. Там нові методики, тож ми попросили  колег, шоб вони показали, як це відбувається у них», – зазначила депутат Львівської міськради Оксана Рубай.

У черзі на перевірку усі пологові відділення Львова. 


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...