У Львові «декомунізували» дерева

logo


dereva

У Львові на площі Маланюка зрізали десяток великих дерев, що викликало у львів’ян обурення та насмішки в бік влади.

В соціальних мережах знищення дерев охрестили «декомунізацією» та спробою влади створити додаткові місця для чергових літніх кафе чи магазинчиків.

«На площі Маланюка зрізають комуністичні дерева. Так їм і треба!», – написав Богдан Юрочко в Facebook.

В мерії ж стверджують, що готують «громадський простір» з фонтаном та безкоштовним Wi-Fi.

Треба нагадати, що на площі Маланюка ще досить недавно стояв пам’ятник українському письменнику 30-х років минулого сторіччя Степанові Тудору. Пам’ятник було демонтовано 8 вересня у зв’язку з причетністю письменника до КПЗУ.

Частина громадськості Львова не в захваті від «декомунізації» стосовно Степана Тудора і найбільше це проявилось 9 травня цього року. Тоді декілька десятків ультраправих намагались самостійно демонтувати пам’ятник, але це їм не дала зробити поліція, яка застосувала силу.

Після подій 9 травня навколо постаті Тудора розпочались жваві дискусії і більшість громадськості засудила дії ультраправих.

«Степан Олексюк був провідним філософом. Він був був учнем філософської школи Твардовського. Продовжувач ідей Бертрано. Так, він писав. Він написав антиклерикальний роман «День отця Сойки». Але це була його думка. Він не насаджував радянську владу. Його участь в народних зборах 1939 року не може бути свідченням підстав для «декомунізації», бо ніхто не хоче зрозуміти суть народних зборів. Він ніколи не був членом Компартії, інакше він не міг би бути ні доктором філософії, ні закінчити філософський факультет університету», – написав головний редактор львівської газети «Ратуша» Микола Савельєв.

Так само розкритикував ультраправих відомий львівський адвокат Назар Олексюк: «Коли котові немає чого робити, він лиже яйця. Невігласам, які зовсім не знають ні історії, ні фактів, дорога в забуття. Ганебні манкурти знову хотіли зробити піар-акцію на пустому місці, підіграючи інформаційній війні Москви. Заявляю – авторитетно, категорично – С.Тудор не підпадає під декомунізацію. Він ніколи не був членом компартії. Його ліві погляди були такі ж, як наприклад у Сосюри, Павличка, Рильського і ще багатьох. Це ж не означає, що нам потрібно цих класиків виключити зі шкільної програми?».

Після демонтажу пам’ятник повинні передати до Львівської національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.