У Львові для пресування сміття просувають фірму без жодного конкурсу

logo


У Львові для пресування сміття просувають фірму без жодного конкурсу

За рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуації перевантаженням та пресуванням сміття у Львові має займатися фірма ТОВ «Захід Ресурс Плюс», створена у травні 2016 року і статутний капітал якої, відповідно до Єдиного державного реєстру, становить лише 1 тис. грн.

Про це 26 липня йшлося на прес-конференції.

Консультантом цієї фірми є Іван Олексієвець – керівник національного проекту «Чисте місто» і колишній керівник однойменного державного підприємства. Керівником ТОВ «Захід Ресурс Плюс» є мешканець Києва Олександр Залєвський.

Як повідомив І.Олексієвець, ТОВ «Захід Ресурс Плюс» створено спеціально для роботи зі сміттям у Львові.

«Дана компанія створена спеціально для Львова – для роботи у Львові. Вона входить у групу компаній, які займаються цією темою досить тривалий час», – сказав він.

При цьому, з його слів, йдеться про те, що компанія заходить у місто без жодного конкурсу та тендеру.

«На сьогодні ми запропонували для міста варіант. Місто розглянуло ці умови і на засіданні з питань НС була винесена ця пропозиція та прийнято рішення про облаштування тимчасового майданчика (на території заводу «Сільмаш» на вул. Шевченка, – ZIK). Ми запропонували своє бачення. У кінцевому протокольному рішенні має бути визначено, з якого моменту, дані відповідні доручення і вказані зобов’язання, які ми беремо для себе. Після цього даються технічні умови, які ми повинні виконати, щоб зайнятися цим видом діяльності», – повідомив І.Олексієвець.

З його слів, «Захід Ресурс Плюс» вже уклало договір про оренду приміщень, площею 6 тис. кв м на промислових територіях заводу «Сільмаш» на вул. Шевченка, з їх приватним власником. Розглядається перспектива будівництва там цілого сміттєпереробного комплексу.

«Ми пропонуємо вирішення проблеми сміття у Львові. Перший етап – перевантаження. Другий – встановлення пресів і стабілізація полігону (Грибовицького сміттєзвалища, -ZIK). Третій етап – тимчасове встановлення сміттєсортувальних і сміттєпотрібнювальних ліній. Паралельно розглядається можливість будівництва сміттєпереробного комплексу за власні кошти», – додав керівник проекту «Чисте місто».

Скільки коштуватимуть послуги фірми з пресування сміття, він не уточнив. «Потрібно скласти калькуляцію. Є порядок формування ціни», – зазначив Олексієвець.

Як повідомляла «Економічна правда», Каськів «розпиляв» 30 мільйонів на регіональній концепції сміття.

Нацпроект «Чисте місто» був започаткований у 2011 році за часів Януковича і входив до національних проектів, які реалізовувало Нацагентство з інвестицій під керівництвом Владислава Каськіва. Передбачалося будівництво комплексів з переробки ТПВ у 10 містах України, однак у результаті нічого так і не було збудовано.

Іван Олексієвець – керівник проекту «Чисте місто» був помічником нардепа від Партії регіонів Юлії Льовочкіної.

Як повідомляла прес-служба ЛМР, пункт перевантаження та пресування сміття буде на території заводу «Сільмаш». Таке рішення було прийнято на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій 22 липня.

Як повідомлялося, вже у вересні цього року планується припинити вивезення львівського сміття до Києва та інших міст України. Його у Львові пресуватимуть на «сміттєвий камінь», який використовуватимуть для укріплення схилу Грибовицького сміттєзвалища.

Зазначимо, 29 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Згодом з’явилася інформація, що під час гасіння пожежі стався зсув сміття. В результаті під завалами опинилися троє рятувальників та один комунальник. Троє надзвичайників загинули, водночас зниклого еколога не знайшли. За фактом зсуву відкрито кримінальну справу.

7 червня повідомили, що на Грибовицькому сміттєзвалищі утворилася тріщина завдовжки близько 80 м і завширшки до 2,5 м в окремих місцях. Вершина сміттєвої гори просіла з часу першого зсуву на 2,5 м. Для ліквідації загоряння застосовували авіацію ДСНС. Також відновили пошуки зниклого еколога.

Усі новини про пожежу та пошукові роботи на Грибовицькому сміттєзвалищі читайте тут: Грибовицьке сміттєзвалище.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.