У Львові Гриценко поділився своїм баченням пенсійної та освітньої реформи

logo
132519_u_lvovi_gricenko_podilivsja_svojim_bachen.jpeg


У Львові Гриценко поділився своїм баченням пенсійної та освітньої реформи

Лідер «Громадянської позиції», опозиційний політик Анатолій Гриценко розкритикував пенсійну реформу уряду та заявив, що 12-річна школа обтягує школярів.

Про це він розповів під час прес-конференції, повідомляє кореспондент Lvivnews.com.ua.

За словами Гриценка, освіта в Україні зараз перебуває в дуже складному стані і не здатна забезпечити випуск висококваліфікованих працівників робітничих та технічних спеціальностей. Водночас, прийнята освітня реформа може не відбутись, через відсутність фінансування:

«Вона не прорахована в бюджетному плані і немає коштів, щоб профінансувати її в повному розмірі. Йдеться про підвищення окладу вчителів. Очевидно, що будуть відтерміновувати, а це значить, що мотивація самих вчителів зависне в повітрі».

Друга проблема, яку бачить Гриценко, це започаткування 12-річної системи освіти в школах.

«Я вважаю, що це не потрібно. Ми перевантажуємо наших дітей не потрібним запам’ятовуванням, зазубрюванням. Моя дитина зараз ходить в 7 клас і в неї по 8 уроків кожного дня. Потрібно серйозно переглянути методики викладання. Також треба розглянути можливість, щоб школа не видавала атестати, дипломи, а світогляд, розуміння місця на планеті, поважала інших, вміла приймати рішення, знала про мораль, етику і Бога», – заявив Гриценко.

Щодо пенсійної реформи, лідер «Громадянської позиції» розкритикував уряд, вважаючи, що для її прийняття було достатньо скасувати «ганебні» рішення про оподаткування пенсій.

«Пропонується осучаснити пенсії, тобто люди, які виходять на пенсію з однакових посад, отримують однакову пенсію, а не так, як це робиться зараз. Для цього не потрібно прикриватись реформою, а достатньо Кабміну прийняти відповідне рішення, – каже Гриценко.

Інше, що пропонується під парасолькою реформи – це підвищити розмір пенсій відповідно до рівня інфляції. Це не реформа – це вимога чинного законодавства, яка не виконувалась. Якщо відкинути всі ці «ініціативи», то залишається лише збільшення страхового стажу».

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.


Реклама

А поділитися?