У Львові інваспортсмени грали у футбол наосліп

У Львові відбувся відкритий чемпіонат міста з голболу – футболу для спортсменів з вадами зору. Ця гра виникла після Другої світової війни для реабілітації ветеранів. Однак її успішно використовують і зараз. Голбол тренує зосередженість і координацію, розвиває інтуїцію, допомагає незрячим орієнтуватися в просторі.

Тренер із цього спорту Наталя Афанасьєва зазначила: «З незрячими дітьми непросто працювати, але дуже цікаво. То талановиті діти, вони всім цікавляться. Хоч і не бачать, але вони хочуть на слух пізнавати цей світ».

У кожній команді по троє спортсменів. Вони захищають дев’ятиметрові ворота. Грають навпомацки. Щоб зрівняти можливості, всі одягають щільні окуляри. Учасники орієнтуються виключно на слух. Всередині кулі спеціальний дзвіночок, який і допомагає учасникам вгадати траєкторію. Матч триває 2 тайми по 10 хвилин.

Школярка Христина розповіла: «Потрібно змовлятися з дівчатами, хто буде ловити м’яч, бути дружніми, прислухатися одна до одної».

Ще один гравець у голбол Петро Сад додав: «Для цієї гри потрібно мати хороший слух. А ще бажано бути високим, щоб більше поля закривати, і дужим, щоб сильно кидати м’яч». До речі, вболівати тут можна тільки безшумно. Адже учасники потребують цілковитої тиші.

Турнір зібрав 13 команд з 5 областей України. Учасників поділили за віковими групами, де кожен мав зіграти з кожним. Серед лідерів – львівський колектив. Наприклад, донеччан він просто не помітив – розгромив з рахунком 12:2. Найкращим у поєдинку виявився Любомир Лазорко, який продемонстрував фантастичну гру.

Хлопець розповів: «У донецької команди перемички і бокові фланги дуже слабкі. Вони їх відкривають надто часто. І центровий не дуже добре грає. Це на мій погляд. Суперник вже знайомий. Ми з ними в «Артеці» грали і теж розбили 20:10».