У Львові лікарі швидкої відмовились надати допомогу чоловіку, бо він перейшов в інше місце

logo


«Це сталося в понеділок, 31 липня. У вівторок ситуацію зрушили з місця, а 4 серпня я поставила на цьому крапку. Спершу я поїхала в адміністрацію ШМД, написала заяву, а донька написала про це на Фейсбук, щоб люди проаналізували ситуацію і зробили висновки. Але у Фейсбуці піднявся шум… Взагалі, мені більше нічого не треба, нічого не хочу. Те, що я хотіла зробити, я зробила. Навіть не буду оголошувати ім’я лікаря, тому що він не є найгірший, а багато з тих, хто дає відповідь на Фейсбуці, таке пишуть, що навіть не вартує того лікаря. Не хочу кидати каміння в одну людину, якщо багато з нас мають такі недоліки», – вважає пані Світлана.

Позиція лікарів

Ми вирішили почути також іншу позицію у цій історії та звернулися за коментарем до головного лікаря Львівської станції ШМД Наталії Поважук, яка запевнила, що ситуацію розглянула комісія, а лікар понесе відповідальність за свої дії.

«Лікар приїхав на виклик, йому ніхто чітко не сказав: «Давайте, доктор, я вас заведу до хворого». Хоча він мав вимагати інформації, де цей хворий, його місцезнаходження, чому він покинув місце виклику і пішов. Не можна говорити, що якась сторона дуже винна. Так, лікар буде притягнутий до відповідальності, це однозначно. Уже прийшли довідки, комісія засідала, є інформаційна записка та висновки — притягнути до дисциплінарної відповідальності. Це є пропозиція №1 і ми не залишили це в спокої», – повідомила пані Наталя.

За її словами, КП Львівська станція ШМД не може вчиняти інших дій, крім тих, які визначені законодавством, у цій ситуації.

«У лікаря попередньо не було жодного дисциплінарного стягнення, не було доган, він учасник АТО і взагалі позитивна людина. Чому так сталося? Напевно, це якась недостовірно зібрана інформація: лікар повинен був до кінця випитатися, де є хворий, чому він залишив місце виклику, чому він пішов. А міг піти лише по двох причинах: стало гірше або стало краще. І якщо стало гірше, то чому він пішов? Але у будь-якому випадку він мав би розшукати цю людину. Тим більше, це не був мегаполіс, що невідомо, де шукати: був відомий будинок, можна було в під’їзд піти. Є хворий, є виклик, він мав цей виклик знайти, за що зараз він отримує дисциплінарне стягнення. Лікар повинен нести відповідальність за свої дії», – повідомила Наталія Поважук.

Що потрібно знати про виклик ШМД

Ми вирішили поцікавитись, що необхідно пам’ятати львів’янам про виклик швидкої, аби уникнути неприємних випадків. Головний лікар Львівської станції ШМД закцентувала увагу на тому, що це обов’язково має бути виклик у ситуації, яка загрожує життю та здоров’ю людини.

«На жаль, багато львів’ян викликають швидку туди, де може справитися дільничний лікар чи лікар сімейної медицини: дати пораду, консультацію, оглянути не в ургентному порядку», – наголосила Наталія Поважук.

За її словами, виклики мають бути у громадські місця: на робочі місця, у навчальні заклади, на вулицю, на всі види ДТП, тобто — до раптових, гострих станів.

«Дуже велике прохання до львів’ян це враховувати, і пам’ятати, що поки швидка їде на виклик, який не має особливо екстреного значення, якась інша людина потерпає, а часом і помирає. Є виклики дуже важливі: дорожньо-транспортні пригоди, травма на виробництві, порізи різного ступеню, які призводять до великої крововтрати і на майбутнє — до смерті», – зазначає лікар.

Як підкреслила Наталія Поважук, важливо при виклику вказувати прізвище й ім’я хворого, якщо воно відоме, якщо ні — стать (чоловік, жінка), вік, місцезнаходження, адресу.

«Чому дані потрібні? Є затверджено Кабінетом Міністрів порядок опитування хворих чи отримання інформації про місцеперебування хворого. Це – стандарт. Хтось обурюється: яке значення, скільки років. Так, це має значення. Ми це заводимо одразу в облікову карту, яка є в електронному варіанті й збирається таким чином електронна статистика», – розповіла медик.

І хоч зараз в Україні не передбачено відповідальності за неправдивий виклик швидкої, лікарі сподіваються, що з часом законодаство це врахує, а до того часу громадяни не будуть зловживати викликами бригад ШМД.

Читайте також: Екстрена медицина на Львівщині: переваги та виклики.